Torna: Kovács Zsófia lett 2022 közönségdíjasa az európai szövetségnél

2023.06.14. 14:38
null
Kovács Zsófiát választották 2022 legjobb női tornászának (Fotó: Árvai Károly)
Az Európai Tornaszövetség honlapján rendezett közönségszavazáson Kovács Zsófia lett 2022 legjobb női versenyzője.

A szervezet szerdán közösségi oldalán jelentette be, hogy a tavaly ugrásban Európa-bajnoki aranyérmes, gerendán világbajnoki hetedik magyar tornász kapta a legtöbb voksot, megelőzve az ukránok világbajnok aerobikosát, Anasztaszija Kurasvilit.

A háromszoros Európa-bajnok Kovács idén áprilisban – 2017-es teljesítményét megismételve – ezüstérmet nyert egyéni összetettben az antalyai kontinensviadalon, gerendán pedig a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

„Boldog vagyok és nagyon köszönök minden egyes szavazatot. Nagyon szoros csata volt. Az ukrán vetélytársammal fej fej mellett voltunk a hajrában, és elmondhatatlanul örülök, hogy én jöttem ki győztesen a versenyből. Jól esik, hogy ilyen sokan mozgósítottak és összejött a több mint 160 ezer szavazat” – idézte a magyar szövetség közleménye Kovácsot.

Legfrissebb hírek

Mészáros Krisztofer nyerte az egyéni összetettet a maribori tornaversenyen

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:25

Hétvégén rendezik az első Keleti Ágnes-emlékversenyt

Torna
2026.06.10. 12:56

Ijesztő üzenet a hétszeres olimpiai bajnoktól: Majdnem meghaltam...

Torna
2026.06.07. 10:50

Tíz díjazott a tornaszövetség Halhatatlanok Klubjának díszoklevél-átadási ünnepségén

Egyéb egyéni
2026.06.04. 17:29

Kovács Zsófia a világversenyeken is visszatérne a dobogóra, és megcélozza Los Angeles-i olimpiát

Torna
2026.06.02. 20:23

Torna-vk: Kovács Zsófia aranyérmes felemáskorláton Koperben

Torna
2026.05.30. 16:02

Két magyar döntős Taskentben a torna Challenge-vk-n

Torna
2026.05.22. 21:52

Torna: Szilágyi Nikolett gerendán ezüstérmes lett Várnában

Torna
2026.05.10. 19:47
Ezek is érdekelhetik