EYOF: a magyar fiatalok egy ezüstöt és négy bronzot szereztek szerdán

2023.07.26. 20:36
null
Kovács Botond Zsolt ezüstérmes (Fotó: olimpia.hu)
Öt érmet – egy ezüstöt és négy bronzot – szereztek a magyar fiatalok a Mariborban zajló Nyári Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) szerdán.

 

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tájékoztatása szerint ezüstérmet szerzett az úszó Kovács Botond Zsolt 200 méter vegyesen.

Harmadik lett a cselgáncsozók 60 kilogrammos súlycsoportjában Kollár Sebestyén és az 52 kilós Vég Luca is, akárcsak 1500 méteren a futó Szirbek Albert és női rúdugrásban Mészáros Emma.

A magyar csapat három versenynap után három arany-, négy ezüst- és hét bronzéremmel áll.

A szlovéniai városban 48 ország 2419 sportolója küzd az érmekért a 14-18 éves korosztálynak kiírt multisporteseményen.

Legfrissebb hírek

Öttusa-vk: Guzi Blanka és Erdős Rita küzd meg a legjobb helyekért a nőknél

Egyéb egyéni
2026.06.26. 17:01

Cselgáncs: Vég Luca bronzérmet szerzett a berlini junior Európa-kupán

Utánpótlássport
2026.06.22. 14:19

Öttusa: Erdős Rita csoportgyőztesként döntős Kairóban

Egyéb egyéni
2026.04.10. 17:47

Cselgáncs: Kollár Sebestyén újra megtalálta a sikerek felé vezető utat

Utánpótlássport
2026.04.10. 11:18

Öttusa: tíz magyarért lehet szorítani a Viwa Open női döntőjében

Egyéb egyéni
2026.03.12. 17:11

Gyulay Zsolt: Számomra nagyon közel van már Los Angeles

Egyéb egyéni
2025.12.09. 10:25

Két magyar ezüst a cselgáncs World Tour olaszországi állomásán

Egyéb egyéni
2025.11.09. 20:39

Cselgáncs: Kollár és Szabó is a nyolcaddöntőig jutott a junior-vb-n

Utánpótlássport
2025.10.06. 13:32
Ezek is érdekelhetik