A Debreceni Egyetem a világ legsportosabb egyetemei között

A FISU listáján arany minősítést szerzett a debreceni felsőoktatási intézmény (Fotó: unideb.hu)
A Debreceni Egyetem a hivatalos oldalán számolt be róla, hogy egyedüli magyar felsőoktatási intézményként elnyerte a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) Healthy Campus programjának arany minősítését.
A FISU Healthy Campus programjának célja, hogy a lehető legtöbb színtéren fejlessze a hallgatók és az egyetemi közösség jóllétét. A harminc nemzetközi szakértő által összeállított program egy globális hálózatot tesz elérhetővé az egyetemek számára, annak érdekében, hogy megosszák egymással az ismereteiket, a szakértelmüket, a jól bevált gyakorlatokat és meglátásaikat – közölte az unideb.hu.
A nemzetközi listán szereplő 137 intézményből, mindössze tízet rangsoroltak az arany kategóriába. Magyarországról még a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem került fel a listára, ám csak bronz minősítéssel szerepel.
Legfrissebb hírek

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai
Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Női futsal NB I: megnyerte a bajnokságot a DEAC
Labdarúgó NB I
2026.06.06. 18:49
Ezek is érdekelhetik






