A Debreceni Egyetem a világ legsportosabb egyetemei között

   Munkatársunktól Munkatársunktól
2024.04.30. 10:08
A FISU listáján arany minősítést szerzett a debreceni felsőoktatási intézmény (Fotó: unideb.hu)
A Debreceni Egyetem a hivatalos oldalán számolt be róla, hogy egyedüli magyar felsőoktatási intézményként elnyerte a Nemzetközi Egyetemi Sportszövetség (FISU) Healthy Campus programjának arany minősítését.

 

A FISU Healthy Campus programjának célja, hogy a lehető legtöbb színtéren fejlessze a hallgatók és az egyetemi közösség jóllétét. A harminc nemzetközi szakértő által összeállított program egy globális hálózatot tesz elérhetővé az egyetemek számára, annak érdekében, hogy megosszák egymással az ismereteiket, a szakértelmüket, a jól bevált gyakorlatokat és meglátásaikat – közölte az unideb.hu.

A nemzetközi listán szereplő 137 intézményből, mindössze tízet rangsoroltak az arany kategóriába. Magyarországról még a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem került fel a listára, ám csak bronz minősítéssel szerepel.

 

Legfrissebb hírek

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46

Egyetemi világbajnokot ünnepel a magyar muaythai

Egyéb egyéni
2026.06.15. 12:49

Erste Liga: a Debrecen szerződést hosszabbított kapusával – hivatalos

Jégkorong
2026.06.09. 10:55

Női futsal NB I: megnyerte a bajnokságot a DEAC

Labdarúgó NB I
2026.06.06. 18:49

A DEAC hatméteresekkel nyerte meg a harmadik meccset a futsal NB I bronzcsatájában

Labdarúgó NB I
2026.06.05. 20:50

Kondás Elemér ismét leül az NB III-as DEAC kispadjára – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.03. 12:57

Kosárlabda: újra a csúcsra ért a DEAC az U21-es férfibajnokságban

Utánpótlássport
2026.06.03. 09:02

Kosár: megvédte bajnoki címét a DEAC az U21-esek országos döntőjében

Utánpótlássport
2026.05.31. 19:48
Ezek is érdekelhetik