„Nem hittem el, hogy ez történik velem” – Érdi Máriát súlyos probléma hátráltatta az olimpián

R. P.R. P.
2024.09.02. 17:04
Fotó: Facebook/Érdi Mári
Érdi Mária a közösségi oldalán számolt be arról, hogy milyen megpróbáltatásoknak volt kitéve már az olimpia előtt, és hogy milyen körülmények között kellett versenyeznie vitorlázásban a párizsi játékok idején.

 

Érdi Mária problémájáról már korábban is lehetett tudni. A 26 éves kiválóság (arany)éremesélyesként indult Párizsban, ám kijelentette, hogy aligha lesz olimpiai bajnok a francia fővárosban.

„Nem leszek olimpiai bajnok Párizsban… Sajnos egy visszatérő deréksérülésem, amivel évek óta küszködöm, kiújult július elején. Annak ellenére, hogy mindent megpróbáltunk az orvosokkal és a fizioterapeutákkal, a helyzet egész hónapban csak romlott, nem tudtam semmilyen érdemi edzésmunkát végezni… Ennek ellenére még mindannyian bíztunk benne, hogy menni fog, amit elterveztünk: az aranyéremért vitorlázás” nyilatkozta még augusztus elején.

Érdi hétfőn a Facebook-oldalán további részletekkel szolgált a körülményekről:

„Megszokott, hogy amikor a körülmények nehézzé válnak, a sportolók eltűnnek a közösségi médiából. Hogy őszinte legyek, valahogy és is így akarok tenni… :-D. De azt hiszem, fontos a követőimnek és a gyerekeknek, aki egy napon olyanok szeretnének lenni, mint én, hogy lássák, a színfalak mögött néha milyen szívfacsaróan nehéz lehet az egész.

Ezek a képek tíz nappal az első verseny előtt készültek. Az utolsó pillanatban haza kellett repülnöm, hogy enyhítsenek az ideget érintő nyomáson és az ebből eredő fájdalmon a lábamban, amit porckorongsérv okozott. Megrémültem, és nem hittem el, hogy ez történik velem.

Még mindig próbálom megérteni, hogy pontosan mi történt, és hogy miért fordultak rosszra a dolgok, pont ilyenkor…

Szóval azt szeretném mondani, hogy néha teljesen mindegy, milyen keményen küzdesz, az álmok összetörhetnek. Sokféle oka lehet ennek, és igazságtalannak tűnhet.

Még mindig messze vagyok a teljes egészségtől, de tovább harcolok az álmaimért!

Óriási köszönet mindenkinek, aki mellettem áll ezekben a hónapokban.”

A párizsi olimpián Érdi Mária, aki az ILCA 6-os kategóriában versenyzett, nem jutott el az éremfutamig. Bár két futamot is megnyert, az első néhány futamban a sérülése miatt nem tudott a tudásához méltóan szerepelni. Végül a 14. helyen végzett.

 

 

Legfrissebb hírek

Vitorlázás: az Arany-csoportba jutás a cél

Egyéb egyéni
2026.06.21. 07:25

Vitorlázás: az RSM és a Buddhajó vitte a prímet a Mihálkovics-kupán

Egyéb egyéni
2026.06.15. 07:13

Vitorlázás: a Fifty-Fifty és a René Raffica nyerte a Mihálkovics-kupa első napját

Egyéb egyéni
2026.06.13. 17:19

Gyász: elhunyt a Vendée Globe-on legutóbb győztes francia Charlie Dalin

Egyéb egyéni
2026.06.11. 14:41

World Sailing: az orosz junior vitorlázók visszatérhetnek

Egyéb egyéni
2026.06.10. 13:06

Kisebb változtatásokkal rendezik meg a hétvégén a vitorlázók Mihálkovics Kupáját

Egyéb egyéni
2026.06.10. 09:50

Kevesebb mint két hónap van hátra a Kékszalag rajtjáig

Egyéb egyéni
2026.06.05. 08:57

Érettségiről toppantak be a vb-re, harcoltak azért, amiért kimentek

Egyéb egyéni
2026.06.03. 09:11
Ezek is érdekelhetik