Gödöllői középiskolások nyerték a „Magyarok az olimpiákon” című olimpiatörténeti vetélkedőt

V. J./MTIV. J./MTI
2025.03.27. 15:20
Radványi Gábor, Győr Béla, Szabó Bence, Szabó Gabriella és Fülöp Ferenc az eseményen (Fotó: Fülöpné Benjamin Gabriella/FB)
Gödöllői siker született a Fülöp Márton Alapítvány által a magyarországi középiskolás diákok számára szervezett "Magyarok az olimpiákon" című sporttörténeti vetélkedőn.

A csütörtöki finálé felvezetéseként a műsorvezető Hajdú B. Istvánnal idézték fel az olimpiai sikereiket a versenyt jelenlétükkel megtisztelő olimpiai bajnokok, Szabó Gabriella kajakozó, Dunai Antal labdarúgó, Martinek János öttusázó és Szabó Bence vívó. Utóbbi nemcsak bajnokként, hanem a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) sportdiplomáciai tanácsadójaként is örömét fejezte ki, hogy ez a vetélkedő minden évben létrejön, s hogy ilyen lelkesen és sokan támogatják ezt a nagyszerű kezdeményezést.

Fülöp Ferenc, a Fülöp Márton Alapítvány alapítója megköszönte a MOB támogatását és a házigazda Radványi Gábornak, Kőbánya alpolgármesterének, hogy a kerületi önkormányzat egymillió forintos támogatást nyújtott az alapítványnak az idén harmadszorra megrendezett vetélkedő lebonyolításához.

Az olimpiatörténeti vetélkedőre több mint száz csapat jelentkezett. Az online fordulókat decemberben és januárban bonyolították le, innen tíz kétfős csapat jutott a csütörtöki döntőbe. Gödöllőről három, Nyíregyházáról kettő, Dombóvárról, Győrből, Tapolcáról, Törökbálintról és Budapestről egy-egy kétfős csapat képviselte középiskoláját a "Mindent vagy semmit" című kvízműsor mintájára lebonyolított többkörös döntőben. A szervezők a kérdéseket a Rubicon magazinnak a tavalyi párizsi olimpiára megjelent számából állították össze.

Az első helyen Isóczki Endre és Penderik Zalán, a Gödöllői Premontrei Iskolaközpont tanulói végeztek, felkészítő tanáruk Erdélyi Zsuzsanna volt.

A vetélkedő szakmai felelőse, a feladatok összeállítója Dénes Tamás, lapunk volt főszerkesztője, az MSÚSZ főtitkára volt.

Az alapítványt a 24-szeres válogatott futballkapusról, Fülöp Mártonról nevezték el, aki hosszan tartó, súlyos betegségben hunyt el 2015-ben, 32 évesen.

 

Legfrissebb hírek

„Már az olimpiára kijutás is megérdemli az anyagi elismerést” – Fürjes Balázs az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.25. 19:26

Történelmi döntés a NOB-nál: minden olimpikon több mint 3 millió forintot kap az olimpiai részvételért

Egyéb egyéni
2026.06.24. 17:59

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről

Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét

Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Fábián László: Az Olimpia Napján a napi mozgásé a főszerep

Egyéb egyéni
2026.06.20. 14:49

Preisinger Sándor: Nem szabad elfelejteni az atlantai csapatunkat

Magyar válogatott
2026.06.14. 17:21

„Minden idők legjobb EOC-közgyűlését rendezték Budapesten” – Szpirosz Kapralosz elnök az NS-nek

Egyéb egyéni
2026.06.14. 13:03

Los Angeles 2028: Dolph Lundgren az öttusa nagykövete lesz

Egyéb egyéni
2026.06.09. 10:46
Ezek is érdekelhetik