
Érdi Mária (Fotó: Getty Images)
A világ- és Európa-bajnok Érdi Mária a döntők utolsó napján, pénteken már nem állt rajthoz a vitorlázók mallorcai Trofeo Princesa Sofía regattáján, amelyen az ILCA7 hajóosztályban szereplő Vadnai Jonatán bejutott a szombati éremfutamba.
A hazai szövetség Facebook-oldalának beszámolója szerint az olimpiai negyedik helyezett Vadnai a pénteken rendezett kilencedik futamban 13., a tizedikben pedig 12. lett, ezzel előrelépett a hatodik helyre és így az éremfutamban folytatja.
Az ILCA6 hajóosztályban Érdi Mária korábban két futamot is megnyert a viadalon, de stábja javaslatára a pénteki napon nem indult, így 11. lett a Grand Slam-sorozat idei első állomásán. Sérülése nem újult ki, így a fő versenyére, az egy hónap múlva sorra kerülő csingtaói világbajnokságra zavartalanul tud készülni.
Legfrissebb hírek

Vitorlázás: az Arany-csoportba jutás a cél
Egyéb egyéni
2026.06.21. 07:25

Kevesebb mint két hónap van hátra a Kékszalag rajtjáig
Egyéb egyéni
2026.06.05. 08:57
Ezek is érdekelhetik






