Teljesen új szerepkörben próbálja ki magát Benczés Miklós a DVTK-nál – hivatalos

T. Z.T. Z.
2025.10.10. 13:07
null
Fotó: dvtk.eu
Benczés Miklós visszatér a DVTK kötelékébe, ám ezúttal nem a labdarúgás területén vállal szerepet. A korábban labdarúgó edzőként és sportigazgatóként is dolgozó szakember, mostantól a klub küzdősport szakosztályaiért felel majd – közölte pénteken hivatalos honlapján a diósgyőri klub.

Benczés Miklós korábban edzőként is sportigazgatóként is hosszú ideig tevékenyedett a DVTK-nál, most azonban egy merőben más pozícióban tér vissza a klubhoz. A DVTK honlapján olvasható közlemény szerint a szakember a DVTK SE kötelékében kap új szerepet, ahol a küzdősportok koordinálásáért felel majd. Vezetésével létrejön a DVTK Fight Division, amely a birkózó, judo és muaythai szakosztályokat fogja össze, és a közeljövőben egy új küzdősport szakosztállyal is bővül majd.

„Fontos kiemelnem, hogy a labdarúgáshoz semmilyen formában nem kapcsolódik az új szerepköröm, ez fel sem merült – idézte Benczést a klubholnap. – Természetesen továbbra is figyelemmel kísérem a futballcsapatot, és szurkolok nekik, azonban most a feladatom csak a küzdősportokhoz köt. Legutóbbi három évben Kádár Zsolt invitálására a régió legeredményesebb tehetség központjában, a Sajóvölgye Focisuliban szakmai tanácsadóként dolgozhattam. Ez az időszak nagyon kedves nekem, ugyanakkor a DVTK számomra mindig különleges hely marad, hiszen közel húsz évig dolgoztam a klubnál, de most egy teljesen új szerepkörben térek vissza. Szász Lászlóval, a DVTK SE szakmai vezetőjével már korábban beszélgettünk arról, hogy a klub küzdősport szakosztályait érdemes lenne egy szekcióba szervezni, és ez a gondolat most valósággá vált. Létrejön a DVTK Fight Division, aminek keretében a birkózás, a judo, a muaythai és egy hamarosan bemutatásra kerülő új szakosztály koordinálása lesz a feladatom.”

 

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
2026.06.25. 17:26

Visszatért az NB II-es Diósgyőrhöz Molnár Gábor – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.24. 17:15

Újabb légiós távozott az NB II-es Diósgyőrtől

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 22:12

Kékesi Márton alpesi síző lezárta válogatottbeli pályafutását

Téli sportok
2026.06.17. 17:20

A DVTK-ban folytatja a vb-ezüstérmes csatár dédunokája – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.16. 17:48

Jurek és Kerezsi is végleg az MTK-hoz került – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.16. 11:29

DVTK: megvan a stáb, próbajátékost és távozókat is bejelentettek

Labdarúgó NB I
2026.06.15. 10:50

A DVTK-tól távozó Roguljic Banja Lukában folytatja – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.10. 09:29
Ezek is érdekelhetik