A Nemzetközi Vívószövetség (FIE) kongresszusát követő gálavacsora keretében osztották ki az előző világkupaszezon győzteseinek – így a párbajtőröző Siklósi Gergelynek, illetve a magyar férfi kardcsapatnak – járó elismerést.
A veterán világbajnokságot követően Bahrein fővárosában, Manamában tartotta a FIE az éves, rendes közgyűlését, az eseményen a magyar szövetség képviseletében Csampa Zsolt elnök vett részt, de ott volt a FIE alelnökeként Tamás Henriette, továbbá Czeglédy Edina, a FIE jogi bizottságának elnöke és Kamuti Jenő, a FIE örökös tiszteletbeli tagja.
A hazai szövetség honlapjának beszámolója szerint az idén vb-ezüstérmes Siklósi személyesen vett részt az ünnepségen, a Szatmári András, Iliász Nikolász, Gémesi Csanád, Szilágyi Áron, Rabb Krisztián összeállítású kardválogatott nevében pedig Csampa Zsolt vette át az elismerést Tamás Henriettétől.

Legfrissebb hírek

Mit takar vívásban a négy Európa-bajnoki érem?
Egyéb egyéni
2026.06.23. 09:35

Vívó Eb: ötödik a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 17:46

Vívó Eb: aranyéremért vív a női párbajtőrcsapat!
Egyéb egyéni
2026.06.21. 15:26

Vívó Eb: nem jutott négy közé a férfi tőrcsapat
Egyéb egyéni
2026.06.21. 14:26

Vívó Eb: elődöntőt vív női párbajtőrcsapatunk
Egyéb egyéni
2026.06.21. 13:27

Nemcsik Zsolt: Volt tartása a csapatnak
Egyéb egyéni
2026.06.21. 12:15
Ezek is érdekelhetik


