„Azt éreztem, hogy saját magammal kell küzdeni” – Major Veronika az Eb-arany után

T. Z.T. Z.
2026.03.01. 19:30
null
Fotó: Major Veronika/Facebook
Mint ismert, Major Veronika 238.8 körrel aranyérmes lett női légpisztolyban a 10 méteres sportlövő Európa-bajnokságon, az örményországi Jerevánban. Az aranyérmes sportolóval Bera Emese beszélgetett vasárnap a Nemzeti Sportrádióban.

A döntőben az első öt lövést követően a harmadik helyen, az újabb öt lövés után már a második helyen állt Major Veronika, aki szlovén ellenfelével amolyan ki-ki mérkőzést vívott. Az utolsó lövés előtt hatalmas izgalmak alakultak ki, hiszen a magyar sportlövő négy tizeddel vezetett. 10.0-t lőtt, szlovén ellenfele 9.8-et, így a jereváni kontinensviadalon a női pisztolycsapat diadala után megszületett a magyar küldöttség második aranyérme.

„Nagyon-nagyon boldog vagyok. Nehéz volt a verseny, mert azt éreztem, hogy saját magammal kell küzdeni, és mindent megtettem azért, hogy a lőállásban a lehető legjobbat hozzam ki magamból. Le kellett győznöm saját magam ahhoz, hogy a döntőbe is bejussak, és ott is jól szerepeljek” – fogalmazott a Nemzeti Sportrádióban Major Veronika.

A magyar sportlövő ezután arról is vallott, hogy lélektanilag egyáltalán nem volt könnyű helyzetben a verseny előtt: „Nagyon sok érzés és gondolat járt a fejemben, ami általában nem szokott megtörténni. De egyrészt azért vagyok itt, hogy jól szerepeljek az Európa-bajnokságon, másrészt azért, hogy a következő versenyekre gyakoroljak. Ez jó szituáció volt arra, hogy megtanuljam, hogyan kell ezeket a súlyos gondolatokat és érzéseket magam mögött hagyni, amiket most átéltem a lőállásban. Ezt előre megbeszéltük a pszichológusommal.”

Arra a kérdésre azonban, hogy mik voltak a súlyos gondolatok, nem kívánt válaszolni: „Leginkább magánjellegű gondolatok voltak, nem a lövészethez kapcsolódtak. Ezért volt nagy kihívás, hogy helyt tudjak állni” – mondta.

A teljes beszélgetést itt hallgathatja meg:

 

Legfrissebb hírek

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
3 órája

Sportlövészet: Nagy Ákos Károly negyedik a junior-világbajnokságon

Utánpótlássport
Tegnap, 18:08

Sportlövészet: kezdődik a junior-világbajnokság Suhlban

Utánpótlássport
2026.06.17. 16:28

Orosz Pál: Szeretnénk, hogy kicsit színesebb legyen a játékunk

Európa-liga
2026.06.16. 21:15

Trap: Nyitrai Anna felnőtt országos csúcsot lőtt

Utánpótlássport
2026.06.13. 18:57

Vancsa Zalán: A feljutás eddig a legszebb pillanat a pályafutásomban

Légiósok
2026.06.10. 17:10

Törőcsik András, a magyar futball elveszett zsenije

Magyar válogatott
2026.06.10. 15:51

„A Méridánál nem ismertem senkit, se edzőt, se játékost, de aztán leesett, hogy ők sem ismerik egymást”

Légiósok
2026.06.09. 17:53
Ezek is érdekelhetik