„Nekünk voltak helyzeteink, a Paks jutott tovább” – a Maribor vezetőedzője a kiesés után

V. H. L.V. H. L.
2025.08.01. 10:12
null
Tugberk Tanrivermis (jobbra) tehetetlenül nézte, ahogy a Paks kiejti a Maribort (Fotó: Paks/Barbara Gabriella)
Nem emésztették meg könnyen a Paks elleni kiesést Mariborban, Tugberk Tanrivermis, a szlovén labdarúgócsapat vezetőedzője szerint csapata összességében jobb volt a Paksnál, de a rossz helyzetkihasználás megbosszulta magát.

Rendkívül csalódottan vették tudomásul a maribori szurkolók, hogy csapatuk az 1–0-s magyarországi vereség után odahaza sem tudta legyőzni a Paksi FC-t, s ezzel búcsút inthet a Konferencialigával kapcsolatos álmainak. A jobb nemzetközi eredményekhez szokott drukkerek az 1–1-re végződött mérkőzés után füttykoncerttel búcsúztatták az együttest, a vezetőedző, Tugberk Tanrivermis felé pedig repkedtek a műanyag palackok. Nem csoda, hiszen a nagyobb sikerekhez szokott szlovén gárda egymás után negyedszer esett ki valamelyik kontinentális sorozat selejtezőjében.

Sajnos nem sikerült bejutnunk a következő körbe. Ez mindenkinek nagy csalódás, számomra is és a játékosok számára is. De továbbmehettünk volna, ha mindkét találkozón kihasználjuk a helyzeteinket. Szomorúak vagyunk, mert befejeztük a szereplésünket az európai porondon, ez egy szörnyű este nekünk. Holnap már a következő ellenféllel, a Koperrel foglalkozunk” nyilatkozta a szlovén Ekipának a török szakember.

Tanrivermis azt is elmondta: bár az eredmény mást mutat, úgy érzi, csapata jobban játszott a paksiaknál, és összességében megérdemelte volna a továbbjutást.

Senki nem mondhatja, hogy a Paks lenyomott minket. Az egyik csapat továbbjutott a következő körbe, a másik pedig nem, de nem veszítettük el a becsületünket és a büszkeségünket, csak mert  kiestünk. És pont azért nem, ahogyan kiestünk. Ez a pályán nyilvánvaló volt, rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, ha Pakson 3–0-ra nyerünk, senki nem szólhatott volna egy szót sem. Hazai pályán megint csak mi álltunk közelebb a győzelemhez, bár ez most egy elég kiegyenlített mérkőzés volt. (…) A Paksot nem könnyű legyőzni. Az előző párharcukban a Kolozsvár megverte őket, de nem volt annyi helyzete ellenük, mint nekünk. Sokkal több ziccert alakítottunk ki, de az ilyen meccseken az számít, hogyan tudod értékesíteni a lehetőségeidet” – értékelte a két találkozót a Maribor mestere.

Európa-konferencialiga
2025.07.31. 21:58

A Paks remek védekezéssel, idegenbeli döntetlen után jutott tovább a Mariborral szemben

Hiába szerzett vezetést az első félidőben a szlovén csapat, a Paks a második félidőben egyenlített.


 

 

Legfrissebb hírek

Kl: a DVSC-nek szerencséje volt, a Paksnak nem, FTC–Ajax és KÍ–ETO is jöhetne

Európa-konferencialiga
2026.06.17. 14:41

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

Négy Crystal Palace-játékos került be a Konferencialiga-idény álomcsapatába

Európa-konferencialiga
2026.05.28. 19:03

Guessand történelmet írt, egy idényen belül két európai kupasorozatot is megnyert

Európa-konferencialiga
2026.05.28. 12:27

Király Gábor szerint a Kl-győzelem feledteti a gyenge bajnoki szereplést a Palace-nál

Európa-konferencialiga
2026.05.28. 10:23

„El se tudom hinni, hogy ez volt az utolsó mérkőzésem” – Oliver Glasner a Kl megnyerése után

Európa-konferencialiga
2026.05.28. 07:25

„Hihetetlen, megcsináltuk!” – a történelmi győztes gólt szerző Mateta értékelt a Kl-döntő után

Európa-konferencialiga
2026.05.27. 23:32

Története első európai kupagyőzelmét aratta Lipcsében az angol Crystal Palace

Európa-konferencialiga
2026.05.27. 22:57
Ezek is érdekelhetik