Babel elnézést kért a csapattársaitól

2010.04.02. 12:44
null
Babel (jobbra) és Luisao összeszólalkozásából az előbbi jött ki rosszabbul (Fotó: Action Images)
Címkék
Ryan Babel nem érzi jogosnak a piros lapját, ám ettől függetlenül elnézést kért csapattársaitól a Benfica elleni Európa-liga-mérkőzés után. A Liverpool holland szélsőjét együttese 1–0-s vezetésénél állította ki a svéd játékvezető, miután összeakaszkodott a Fernando Torrest felrúgó Luisaóval.

„A játékvezető azt mondta, hogy azért kaptam piros lapot, mert hozzáértem Luisao arcához. Csak távol akartam magamtól tartani, mivel ordítva jött felém. Azt hittem, legfeljebb sárgát ér a megmozdulásom. A meccs után elnézést kértem a csapattársaimtól, ők azonban nem hibáztattak" – nyilatkozta Babel, akinek kiállítását követően a Benfica két büntetővel fordított, így előnnyel utazhat Angliába.

Rafa Benítez nem dicsérte meg Babelt, a mérkőzést dirigáló Jonas Erikssont viszont még kevésbé.

„Meglepődtem, mivel egy hátulról történő szabálytalanság mégiscsak komolyabb dolog" – utalt rá a Liverpool mestere, hogy a Torrest felvágó Luisao többet érdemelt volna a neki felmutatott sárga lapnál. A spanyol szakember mindent egybevetve bízik csapata továbbjutásában.

A Liverpool tehát 2–1-es hátrányból várja a visszavágót, a másik, még versenyben lévő angol gárda, a Fulham ugyanakkor 2–1-es előnnyel. Gera Zoltánék azonban még jobb helyzetben lennének, ha a 89. percben nem köszönt volna be nekik a wolfsburgi Alexander Madlung. A londoniakat irányító Roy Hodgsonnak viszont ez a késői találat sem szegte kedvét.

„Az a gól a hajrában kicsit beárnyékolja a teljesítményünket, de ha a mérkőzés előtt valaki felajánlja a győzelmet és azt, hogy így játszunk majd, akkor szó nélkül elfogadom. Bármilyen különbségű sikernek örültem volna, így a végén kapott gól sem töri le a lelkesedésemet" – nyilatkozta Hodgson.

Valenciában a spanyol párharc első felvonásán a hazaiak játszottak jobban, a vendég Atlético azonban mégis 2–2-es döntetlent ért el, így kedvező helyzetből várhatja a madridi visszavágót.

„Ezt a meccset meg kellett volna nyernünk. Jobbak voltunk, ám ezt az eredmény nem tükrözi" – mondta csalódottan a mérkőzés után Unai Emery, a Valencia trénere.

A Hamburg hazai pályán 2–1-re diadalmaskodott a Standard Liege ellen, így továbbra is megvan rá minden esélye, hogy hazai pályán döntőt vívhasson.

„Az első húsz percben kifejezetten jól játszottunk, de aztán elvesztettük a fonalat. A bekapott gólt követően viszont ismét sikerült nyomást gyakorolnunk az ellenfélre, ami nem volt könnyű az utóbbi hetek után" – értékelte a látottakat Bruno Labbadia, az elmúlt időszakban nem túl jó formában futballozó HSV vezetőedzője.

Legfrissebb hírek

Anglia ismét bizonyítana, Modric a 200. válogatott meccsére készül

Foci vb 2026
4 perce

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
21 perce

Rendkívüli közgyűlést tart a Magyar Ritmikus Gimnasztika-szakszövetség

Egyéb egyéni
25 perce

Fábián Bettina: Elegünk van abból, hogy újra és újra kockára kell tennünk az egészségünket

Úszás
26 perce

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
27 perce

40 év, 40 kép – KS-ajánló az F1 Magyar Nagydíj 40 éve fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
37 perce

Revansot vett a legnehezebb priváton – megvan az UTT is!

Csupasport
37 perce

Vb 2026: halálos áldozat a jordániai tolongásban

Foci vb 2026
40 perce
Ezek is érdekelhetik