Európa-liga: Rafa Benítez szerint jó csapatot győzött le a Liverpool

2010.04.09. 00:59
Címkék
Rafa Benítez, a Liverpool menedzsere elismerően beszélt a Benficáról. A spanyol labdarúgó-szakember szerint remek együttes a portugál, ám a Poolnak sikerült kihasználnia a gyengéit az Európa-liga negyeddöntőjének visszavágóján.

„Jó csapat ellen játszottunk. Tudtuk, hogy nagyon kemény mérkőzés lesz. A Benficának vannak erősségei és gyengéi is, mi pedig az utóbbiakból előnyt tudtunk kovácsolni” – értékelt a 4–1-re megnyert találkozót követően Rafa Benítez, a liverpooliak mestere.

Benítez elmondta, hogy az első húsz percben remek volt a Benfica, amely többször is nehéz helyzetbe hozta a csapatát, ám labdarúgói alkalmazkodtak a szituációhoz, és elkezdtek jobban futballozni.

„Valamennyi játékosom nagyon akart, megérdemelték, hogy nyerjenek ma este" – tette hozzá a spanyol tréner, aki szerint a Pool harmadik gólja különösen szép volt.

Mint ismert, a Liverpool az Anfielden verte meg 4–1-re a Benficát, és 5–3-as összesítéssel bejutott az Európa-liga legjobb négy alakulata közé.

Legfrissebb hírek

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborába

Labdarúgó NB I
1 perce

Michael Oliver ismét európai rangadót kapott

Foci vb 2026
7 perce

Négy aranyérmet nyertek a magyarok a rúdsport Eb-n

Egyéb egyéni
9 perce

Ökölvívás: novemberben Papp-kupa Budapesten

Ökölvívás
11 perce

A horvátok a klasszikus piros-fehér kockás felsőjükre váltanak – a ma esti mezek

Foci vb 2026
19 perce

Bondár feladta, Udvardy jutott tovább a magyar teniszcsatából Eastbourne-ben

Tenisz
25 perce

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
42 perce

Gyász: tragikus hirtelenséggel elhunyt a birkózó Németh Zsanett

Birkózás
46 perce
Ezek is érdekelhetik