Európa-liga: Lehet célokat kitűzni, de fölösleges - Herczeg András

2010.08.27. 14:14
Az Európa-liga csoportkörében a DVSC-TEVA labdarúgócsapata a holland PSV, az olasz Sampdoria és az ukrán Metaliszt Harkiv ellen játszik majd a csoportkörben. A hajdúságiak szakvezetője, Herczeg András a Nemzeti Sport Online-nak úgy nyilatkozott: lehet célokat kitűzni, elvárásokról beszélni, de szerinte teljesen felesleges.

„A PSV igazi európai nagycsapat, amelynek ellenfélként az ad külön pikantériát, hogy Dzsudzsák Balázs személyében nemcsak magyar, hanem erősen debreceni kötődésű kulcsembere van. Amikor Balázs nálunk vendégeskedett legutóbb, megjósolta, hogy egy csoportba sorsolnak minket, igaza lett. A Sampdoria olasz élcsapat, amelynek múltja igencsak tiszteletet parancsol még a nemzetközi mezőnyben is. A Metalisztot egyelőre csak hírből ismerjük, de az ukrán labdarúgásról tudjuk, hogy mindig kiváló játékerőt képviselnek klubcsapatai, így erős ellenfélre számítunk.”

A csapatával már az előző idényben a Bajnokok Ligája-csoportkört megjáró szakember elmondta: „Lehet célokat kitűzni, elvárásokról beszélni, de teljesen felesleges.”

„Ki kell mennünk a pályára, és a legjobbunkat kell nyújtani mind a hat mérkőzésen. Aztán meglátjuk, mire lesz elég.”

A Bajnokok Ligája csoportkörében a DVSC 2009 őszén a Liverpool, a Lyon és a Fiorentina ellen lépett pályára, végül hat vereséggel, pont nélkül végzett a csoport utolsó, negyedik helyén.

Legfrissebb hírek

Francia támadót szerződtetett a Debrecen – hivatalos

Labdarúgó NB I
2 órája

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
22 órája

Kézilabda: Grosch Vivien Marosvásárhelyre igazolt – hivatalos

Kézilabda
Tegnap, 14:50

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
Tegnap, 14:24

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
Tegnap, 13:18

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01
Ezek is érdekelhetik