DVSC: fél évig rólunk szól a magyar futball - Bernáth Csaba

2010.09.01. 11:59
Bernáth Csaba, a DVSC-TEVA labdarúgócsapatának kapitánya már hétfő este értesült arról, hogy az UEFA elutasítja a Liteksz óvását – azért a hivatalos döntést meghallva alaposan megkönnyebbült. A jobbhátvéd úgy véli, fél évig megint a Loki kerül az érdeklődés középpontjába.

„Természetesen nagyon boldog vagyok, hogy számunkra kedvező döntés született, én szinte végig ebben bíztam – nyilatkozta a Naplónak Bernáth Csaba. – Hétfő este már hallottam róla, de senkivel nem oszthattam meg az örömömet, hiszen nem volt még hivatalos a döntés, ám kedden délelőtt Szilágyi Sándor cégvezető fölhívott, hogy most már biztos. Az elmúlt napokban is optimista voltam, mert nem tudtam elképzelni, hogy az UEFA ne a sportot helyezze előtérbe, és ne a pályán elért eredményt hagyja jóvá. Igazságtalan lett volna, ha annak ellenére, hogy kétszer is legyőztük a Litekszet, a bolgárok jutottak volna tovább."nyilatkozta a Naplónak Bernáth Csaba. – Hétfő este már hallottam róla, de senkivel nem oszthattam meg az örömömet, hiszen nem volt még hivatalos a döntés, ám kedden délelőtt Szilágyi Sándor cégvezető fölhívott, hogy most már biztos. Az elmúlt napokban is optimista voltam, mert nem tudtam elképzelni, hogy az UEFA ne a sportot helyezze előtérbe, és ne a pályán elért eredményt hagyja jóvá. Igazságtalan lett volna, ha annak ellenére, hogy kétszer is legyőztük a Litekszet, a bolgárok jutottak volna tovább."

„Mindegyik meccs hatalmas élmény lesz, ebben biztos vagyok. Ahogyan tavaly a BL-ben, itt sincsenek vérmes reményeink a továbbjutásra – papíron, persze. Most fél évig ismét rólunk szól majd a magyar futball, ez pedig igen komoly siker. Ha emellett pontot, vagy pontokat tudnánk szerezni, azzal már nagyon elégedett lennék" – tette hozzá.

Legfrissebb hírek

DVSC: Diósgyőrből és Békéscsabáról is érkezett új szerzemény

Labdarúgó NB I
3 órája

Távozott a DVSC-től és részt vesz a szerződés nélküli profik csapatkereső táborában

Labdarúgó NB I
6 órája

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
7 órája

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Debrecenből került 19 éves belső védő a ZTE-hez

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:31

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55
Ezek is érdekelhetik