El: Nem áll szándékunkban feladni a küzdelmet – Elek

2017.07.18. 15:56
Nem várja kedvező helyzetből a visszavágót Elek Ákos együttese, a Kajrat Almati, miután az Európa-liga második selejtezőkörének első mérkőzésén otthon 1–0-s vezetés után 1–1-re végzett az albán Skënderbeuval. A kazah gárda magyar légiósa azonban elmondta, nem áll szándékukban feladni a párharcot, és úgy véli, képesek kiharcolni a továbbjutást.

„El kell ismernünk, hogy azon a meccsen nem sikerült végrehajtanunk a pályán, amit elterveztünk. Az albán csapat jól kontrollálta a játékot, időként megtalálta a szabad területeket is, de ez nem jelenti, hogy rengeteg gólszerzési lehetőségük lett volna. Nekünk több esélyünk volt, különösen 1–0-s vezetésünknél, ám sajnos nem tudtunk ezekkel élni” – mondta még az első mérkőzéssel kapcsolatban Elek Ákos a sports.kz-nak.

Arra a kérdésre, hogy az albán együttes nehezebb ellenfél volt-e, mint amivel előzetesen kalkuláltak, Elek elmondta: „Nem, arra számítottunk, hogy a Skënderbeu komoly ellenállást tanúsít. Tudtuk, hogy jó csapattal játszunk, az albánoknak veszélyes szélsőik vannak, és igyekeznek kombinatív játékot nyújtani. Egyáltalán nem becsültük le az ellenfelet.”

A védőként és középpályásként is bevethető légiós egyetértett azzal, hogy Andrej Arsavin volt a meccs embere, a továbbjutási esélyeket firtató kérdésre pedig vasárnap még azt felelte, ki kell elemezniük a mérkőzést, hogy megtalálják, miben hibáztak, és mit lehet még hozzáadni a játékukhoz.

„Még csak az első felvonáson vagyunk túl, nem áll szándékunkban feladni a küzdelmet, felkészülünk a visszavágóra. Biztos vagyok benne, hogy nem lesz könnyű, de mindent beleadunk majd, hogy olyan eredményt érjünk el, ami a következő körbe juttat minket”
– tette hozzá.„El kell ismernünk, hogy azon a meccsen nem sikerült végrehajtanunk a pályán, amit elterveztünk. Az albán csapat jól kontrollálta a játékot, időként megtalálta a szabad területeket is, de ez nem jelenti, hogy rengeteg gólszerzési lehetőségük lett volna. Nekünk több esélyünk volt, különösen 1–0-s vezetésünknél, ám sajnos nem tudtunk ezekkel élni” – mondta még az első mérkőzéssel kapcsolatban Elek Ákos a sports.kz-nak.

Arra a kérdésre, hogy az albán együttes nehezebb ellenfél volt-e, mint amivel előzetesen kalkuláltak, Elek elmondta: „Nem, arra számítottunk, hogy a Skënderbeu komoly ellenállást tanúsít. Tudtuk, hogy jó csapattal játszunk, az albánoknak veszélyes szélsőik vannak, és igyekeznek kombinatív játékot nyújtani. Egyáltalán nem becsültük le az ellenfelet.”

A védőként és középpályásként is bevethető légiós egyetértett azzal, hogy Andrej Arsavin volt a meccs embere, a továbbjutási esélyeket firtató kérdésre pedig vasárnap még azt felelte, ki kell elemezniük a mérkőzést, hogy megtalálják, miben hibáztak, és mit lehet még hozzáadni a játékukhoz.

„Még csak az első felvonáson vagyunk túl, nem áll szándékunkban feladni a küzdelmet, felkészülünk a visszavágóra. Biztos vagyok benne, hogy nem lesz könnyű, de mindent beleadunk majd, hogy olyan eredményt érjünk el, ami a következő körbe juttat minket”
– tette hozzá.

Legfrissebb hírek

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
8 órája

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost

Európa-liga
2026.06.16. 18:55

Európa-liga: örül a Fradinak a Vojvodina magyar légiósa

Európa-liga
2026.06.16. 18:22

Szűcs Kornél csapatával csap össze a Ferencváros az El-selejtezőben

Európa-liga
2026.06.16. 17:11

BL, El: megvannak az ETO FC és az FTC lehetséges ellenfelei

Bajnokok Ligája
2026.06.16. 08:43
Ezek is érdekelhetik