UEFA: hat klub összesen 258 ezer euró büntetést kapott

2019.01.11. 18:36
Az Olympiakoszt 90 ezer euró (29 millió forint), az Eintracht Frankfurtot pedig 80 ezer euró büntetés megfizetésére kötelezte szurkolóinak magatartása miatt az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA).

A görög együttes drukkerei december közepén, az AC Milan elleni mérkőzésen viselkedtek sportszerűtlenül, a német klub rajongói pedig a római vendégjáték alkalmával összecsaptak az olasz rendőrökkel. Mindkét meccset az Európa-liga csoportkörének utolsó fordulójában játszották.

Az UEFA egy-egy zárt kapus hazai találkozót is elrendelt, ezt a büntetést azonban az Olympiakosz és az Eintracht Frankfurt esetében is két évre felfüggesztette.

Ami a Bajnokok Ligáját illeti, szurkolóinak magatartása miatt a Crvena zvezdának 25 ezer, az Ajaxnak 20 ezer, a Bayern Münchennek 8 ezer eurót kell fizetnie. A Paris Saint-Germain büntetése 35 ezer euró, mivel a francia klubnál rendezői hiányosságokat is találtak.

Legfrissebb hírek

A hőségben is megrendezik a frankfurti Ironman Eb-t, 39 Celsius-fokot várnak

Egyéb egyéni
22 órája

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az UEFA nem tervezi átvenni az ivószüneteket

Minden más foci
2026.06.21. 17:44

Zalánki Gergő távozik az Olympiakosz vízilabdacsapatától

Vízilabda
2026.06.20. 17:29

Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t

Francia labdarúgás
2026.06.17. 19:47

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost

Európa-liga
2026.06.16. 18:55
Ezek is érdekelhetik