Európa-liga: a stábtagok után a játékosok is fogynak a FCSB-nél

BOROS MIKLÓSBOROS MIKLÓS
2020.09.16. 17:04
A román–szerb határátkelés előtt küldte haza szerdán három játékosát a csütörtök este a Topolya ellen Európa-Liga-selejtezőt játszó FCSB, miután pozitív lett a koronavírus-tesztjük. A bukaresti csapat vezetésében is három újabb fertőzött személy akadt, így összesen 13-an nem utazhattak a zentai találkozóra.

Miután kedden Anton Petrea vezetőedzőről és szinte teljes stábjáról kiderült, hogy koronavírus-fertőzött, a bukaresti klub szerdán Temesváron a Szerbiába utazó teljes küldöttségét teszteltette. Így derült ki, hogy a csapatkapitány Florin Tanase, valamint Darius Olaru és Iulian Cristea is elkapta a vírust, így ők nem folytatták az utat Szerbiába, ahol a mérkőzés előtt újabb tesztelés vár a Román Kupa idei győztesére.

Közben kiderült, hogy Mihai Stoica sportigazgató, Marius Popa kapusedző és Ovidiu Kurti kinetoterapeuta tesztje már a múlt héten pozitív lett, ők azóta nem is érintkeztek a csapattal.

A megszokott szakmai stábból egyedül az aktív játéktól az év elején visszavonult Mihai Pintilii másodedző egészséges, és bár nincs semmilyen edzői papírja, az UEFA külön engedélyével ő irányítja majd a kispadról a csapatot. Segítője a tartalékcsapat edzője, Bogdan Vintila lesz, aki júliusig éppen az első csapatot edzette.

Szakmai szempontból Cristea és Andrei Miron kiesése sújtja leginkább a FCSB-t, mert rajtuk kívül nincs vérbeli belső védő a keretben, így az improvizált szakmai stábnak a kezdőcsapatban is improvizálnia kell. Olaru és Tanase ugyan szintén alapembernek számít, de a középpályán vannak tartalékai a keretnek.

Legfrissebb hírek

Kikapott az ETO, DAC–Csíkszereda döntő lesz a Duna-kupán

Labdarúgó NB I
14 órája

Francia bírók az ETO FC és a Ferencváros nemzetközi kupanyitányán is

Bajnokok Ligája
16 órája

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Csíkszeredában sérelmezik a FCSB eljárását

Minden más foci
2026.06.21. 14:03

Európa-liga: a Ferencvárosra a holland Twente várhat a 2. fordulóban

Európa-liga
2026.06.17. 13:12

Megvannak az ETO, a Fradi, a Debrecen és a Paks lehetséges 2. fordulós ellenfelei

Labdarúgó NB I
2026.06.17. 09:03

A Vojvodina edzője bevonzotta a Ferencvárost

Európa-liga
2026.06.16. 18:55

Európa-liga: örül a Fradinak a Vojvodina magyar légiósa

Európa-liga
2026.06.16. 18:22
Ezek is érdekelhetik