Vannak olyan sportesemények, amelyek nem feltétlenül a verseny sportértéke miatt maradnak meg az emberek emlékezetében. Az idei Európai Nagydíj ilyen. Először rendeztek Formula–1-es futamot Valenciában, amely – hasonlóan Monacóhoz – valószínűleg nem a látványos előzésekről fog szólni a jövőben – mint ahogy nem arról szólt ezen a hétvégén sem.

Fotó: Pool
Továbbra is gondok vannak a Ferrarinál

Fotó: Pool
Továbbra is gondok vannak a Ferrarinál
KÉPGALÉRIA
A tökéletes boldogsághoz a brazil Felipe Massa állhat a legközelebb, aki, a Hungaroringen történt balszerencsés eset után (vezető pozícióból kellett feladnia a versenyt három körrel a futam vége előtt, mert autója felmondta a szolgálatot) megnyerte az Európai Nagydíjat.
„Ez lenyűgöző! Így visszatérni egy ekkora kudarc után egy olyan pályán, amit senki se ismer…” – áradozott az idén negyedik futamgyőzelmét arató ferraris.
„Megszerezni a pole-pozíciót, majd megnyerni a versenyt, méghozzá úgy, hogy tied a leggyorsabb kör is – mi kell még?” – zárta gondolatait a győztes.
Lehet azonban, hogy öröme nem marad felhőtlen, Massa ugyanis a boxutcában majdnem ütközött a nem sokkal később kieső Adrian Sutillal – az esetet a versenybizottság megvizsgálja, és a futam után dönt az esetleges büntetésről.
„Egymás mellé kerültünk, én vezettem, neki már volt egy kör hátránya, az utca keskeny volt, nem akartam kockáztatni” – magyarázta Massa, hogy miért engedte el ellenfelét, akit aztán megelőzött.
Sokaknak azonban semmi örömük nem volt a valenciai versenyben.
A spanyol Fernando Alonso például másodszor betlizett hazai környezetben. A Spanyol Nagydíj után ugyanis Valenciában is kénytelen volt feladni a küzdelmeket.
Igaz, ezúttal nem technikai hiba, hanem Nakadzsima Kazuki miatt, aki rögtön az első körben nekiment a kétszeres világbajnoknak, olyan károkat okozva a Renault-ban, hogy Alonso nem tudta folytatni a versenyt.
„Mindig megvan a kockázata az ilyesminek, ha a mezőny közepéről indulsz” – kezdte a Valenciában a 12. helyről rajtoló spanyol. „Kettőből kettő feladott verseny Spanyolországban – peches dolog, reméljük, Belgiumban több szerencsénk lesz”
Kimi Räikkönennek sem a valenciai lesz a kedvenc futama. A világbajnok finn ugyanis először elrántotta a tankolócsövet a boxutcában – sérülést okozva ezzel az egyik szerelőnek, akiről később kiderült, nincs komoly baja, de a helyi kórházban még megvizsgálják. Két körrel később pedig a Ferrari motorja elfüstölt, ami két versenyen belül már az istálló második motorhibája volt.
„Meg kell nézni, mi történt, mert fogalmam sincs” – folytatta az értékelést Massa. „Keményen kell dolgoznunk a következő versenyekig. A csapatnál mindenki azon lesz, hogy megoldjuk ezt a visszatérő problémát.”
A Red Bull-osok sem voltak túl boldogok. „Katasztrofális verseny volt” – mondta a futamot pont nélkül záró istálló csapatfőnöke, Christian Horner. „David első körös incidense kárt okozott az autóban, Mark pedig, egykiállásos taktikát választva, hiába várta a safety cart” – magyarázta Horner Webber 12. és Coulthard 17. helyezésének hátterét.
Az első valenciai futamról készült beszámolónkat itt találja meg.
Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes
F1
2026.06.16. 11:47

Fernando Alonso belengette a visszavonulását
F1
2026.06.11. 21:58

Alonso: Én vagyok a legjobb. Semmit sem kell bizonyítanom
F1
2026.05.22. 14:48
Ezek is érdekelhetik





