Formula–1: A német GP-ért nem járna pont Alonsónak - Mosley

MTI MTIMTI MTI
2010.08.23. 07:21
Max Mosley, a Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) volt elnöke azt nyilatkozta, hogy a júliusi Formula–1-es Német Nagydíjon történt ferraris csapatutasítás miatt el kellene venni a győztesnek járó pontokat a spanyol Fernando Alonsótól és márkatársától, a második brazil Felipe Massától.

„Mindkét versenyzőtől el kellene venni azokat a pontokat, amelyeket a német GP-n szerzett helyezésükért kaptak" – fogalmazott Mosley a Welt am Sonntag című lapban, majd hozzátette, hogy véleménye szerint a pénzbüntetés kevés volt.

A július 25-i hockenheimi száguldáson a 49. körben beszóltak rádión Massának, hogy Alonso a „gyorsabb" és erre a brazil látványosan átengedte az elsőséget a spanyolnak.

Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Fernando Alonso belengette a visszavonulását

F1
2026.06.11. 21:58

Antonelli egy statisztikai mutatóban már Alonsót is utolérte az örökranglistán

F1
2026.06.09. 20:52

Hadjar megtarthatja a dobogót; a Cadillac elveszítette az első pontját az F1-ben – hivatalos

F1
2026.06.07. 19:49

„Hibrid autóknak nem kellene versenyezniük” – Alonso kifakadt Monacóban

F1
2026.06.05. 21:28

Alonso: Én vagyok a legjobb. Semmit sem kell bizonyítanom

F1
2026.05.22. 14:48

Sokat várnak az Aston Martin Formula–1-es versenyzőakadémiájára került Nagy Rolandtól

F1
2026.05.20. 12:10

„Csak a Ferrarinak adatott meg a luxus” – Alonso szerint jogtalan előnyhöz jutott a rivális az esős Pirelli-teszt által

F1
2026.05.03. 17:59
Ezek is érdekelhetik