Formula-1: az FIA nem súlyosbította a Ferrari büntetését

MTI MTIMTI MTI
2010.09.08. 18:35
A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) motorsport világtanácsa szerdai, párizsi ülésén úgy döntött, hogy nem súlyosbítja a Formula–1-es Ferrari istálló büntetését, amelyet azért szabtak ki az olaszokra, mert a júliusi Német Nagydíjon a korábban betiltott csapatutasítást alkalmazták.

A csapatot a hockenheimi GP versenybírói 100 ezer dollárra bírságolták, mert a futamon a brazil Felipe Massa a rádióüzenetben kapott utasításnak megfelelően maga elé engedte akkor második csapattársát, a kétszeres vb-győztes spanyol Fernando Alonsót, aki végül megnyerte a viadalt.

Amennyiben Alonsót utólag megfosztották volna a győzelemtől, akkor gyakorlatilag búcsút inthetett volna világbajnoki reményeinek, ugyanis hátránya 66 pontosra nőtt volna a jelenleg listavezető Lewis Hamiltonnal szemben. Jelenleg 41 pont van a két pilóta között.

Legfrissebb hírek

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes

F1
2026.06.16. 11:47

Norris: Ha a Ferrari javít az erőforrásán, akkor megalázza a mezőnyt

F1
2026.06.16. 11:32

„Ennek még nincs vége, az biztos!” – Hamilton nem mondott le a bajnoki reményekről

F1
2026.06.14. 18:28

„Erre nincs mentség. Szégyellem magam” – Leclerc számára a falban végződött az időmérő

F1
2026.06.13. 20:46

A McLaren visszatért az élre – megszorongathatja a Mercedest Spanyolországban?

F1
2026.06.12. 20:12

Fernando Alonso belengette a visszavonulását

F1
2026.06.11. 21:58

Antonelli egy statisztikai mutatóban már Alonsót is utolérte az örökranglistán

F1
2026.06.09. 20:52
Ezek is érdekelhetik