Christian Horner, a Red Bull csapatfőnöke boldogan ecsetelte a Brazil Nagydíj után, hogy Sebastian Vettel a mezőny legjobb pilótáját legyőzve lett világbajnok, ami igazán különlegessé teszi a 2012-es trófeát.
„Sebastian megérdemli a világbajnoki címet, sohasem adta fel, mélyről küzdötte vissza magát. Fernandónak is gratulálunk, fantasztikusan versenyzett az egész idényben. Attól igazán értékes a világbajnoki cím, mert a legjobbat kellett legyőzni érte – mondta Horner a BBC-nek. – A rajt nagyon mozgalmas volt, Seb megpördült, és a mezőny végén találta magát. Aztán jött az eső, a rádió nem működött rendesen, így nem tudtunk beszélni vele. Elfogadta a nehézségeket, megbirkózott velük, és az egész idényére jellemző módon szívósan versenyzett. Nem semmi, mekkora stressz dolgozott bennem, azt hiszem, két óra alatt 15 évet öregedtem."
Legfrissebb hírek

Hamilton olyat tett, amire előtte csak Fangio volt képes
F1
2026.06.16. 11:47

Fernando Alonso belengette a visszavonulását
F1
2026.06.11. 21:58

Alonso: Én vagyok a legjobb. Semmit sem kell bizonyítanom
F1
2026.05.22. 14:48
Ezek is érdekelhetik




