Hülkenberg: A mai F1 száraz, a vállalati szemlélet uralja

ZSOLDOS BARNAZSOLDOS BARNA
2014.05.24. 10:22
Bár Nico Hülkenberg jól érzi magát a bőrében, a Nemzeti Sportnak adott exkluzív interjújában elárulta, hiányzik neki az az őrültség, ami a korábbi pilótákban megvolt. A Force India versenyzője ugyanakkor figyelmeztetett, hogy ma már az állásával fizet az, aki túl lazán veszi az életet az F1-ben.
„Normális életet élek, nincs magángépem, tehát tényleg nem olyan puccos ez, ahogy azt az emberek elképzelik” (Fotó: Force India)
„Normális életet élek, nincs magángépem, tehát tényleg nem olyan puccos ez, ahogy azt az emberek elképzelik” (Fotó: Force India)
„Normális életet élek, nincs magángépem, tehát tényleg nem olyan puccos ez, ahogy azt az emberek elképzelik” (Fotó: Force India)
„Normális életet élek, nincs magángépem, tehát tényleg nem olyan puccos ez, ahogy azt az emberek elképzelik” (Fotó: Force India)
„Normális életet élek, nincs magángépem, tehát tényleg nem olyan puccos ez, ahogy azt az emberek elképzelik” (Fotó: Force India)

Ebben a steril F1-es profizmusban nem hiányzik néha egy kis őrültség? Az olyan elképesztő sztorik, amelyeket a 70-es, 80-as, 90-es évek versenyzőitől hallunk rendre?
– Dehogynem. Én is szívesen versenyeztem volna abban az érában, amikor lazábban, őrültebben lehetett élni pilótaként, de ha manapság ilyesmit csinálsz, akkor egyszerűen elveszíted az állásod. Amit korábban megengedhettek maguknak a pilóták, azt ma már nem.

Gyerekként ilyennek képzelte egy F1-es pilóta életét?
– Amikor először belekóstoltam az autósportba, és célként tűztem ki magam elé az F1-et, hétéves voltam, és azóta én is és a sportág is változott. Az ember kívülállóként úgy képzeli el egy pilóta életét, hogy milliókat keres, kizárólag magángépekkel utazik, rohannak utána a nők, de azért nem teljesen ez a realitás.

Akkor mi az?
– Korábban inkább jellemző volt a csillogás-villogás, manapság már sokkal inkább vállalati szemléletű, kicsit szárazabb is az egész. Én például normális életet élek, nincs magángépem, tehát tényleg nem olyan puccos ez, ahogy azt az emberek elképzelik. Persze kell némi csillogás is, hogy maga a sportág vonzó legyen, de tényleg nem csak erről szól a dolog.

Van még valami, ami az F1 miatt hiányzik az életéből?
– Nem is tudom. Most hirtelen nem ugrik be semmi, de az életem mindig is az autósport körül forgott, így terveztem, így építettem fel, úgyhogy boldog vagyok.

HA KÍVÁNCSI RÁ, MIT GONDOL NICO HÜLKENBERG A 2014-ES ELLENTMONDÁSOS SZABÁLYOKRÓL, A FOLYAMATOSAN KOPLALÓ PILÓTÁKRÓL ÉS A MONACÓI HANGULATRÓL, KERESSE A SZOMBATON MEGJELENŐ NEMZETI SPORTOT.

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
1 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
4 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
7 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
22 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
Tegnap, 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
Tegnap, 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik