F1: A semmiből jött a defekt, semmi sem utalt rá – Vettel

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2016.07.03. 18:12
Látványos defektet szenvedett Sebastian Vettel az Osztrák Nagydíj 27. körében, mikor a célegyenes végén szó szerint felrobbant a jobb hátsó gumija. A német versenyző elmondása szerint semmi előjele nem volt a defektnek, így érthetetlenül áll az eset előtt a Ferrari.

Sebastian Vettel gumitaktikai előnnyel rajtolhatott Ausztriában, hiszen a kvalifikáció második szakaszában szuperlágy gumikon futotta meg a leggyorsabb körét, így a szabályok értelmében azokon kezdhette meg a futamot. Az élmezőny pilótái közül utoljára szándékozott kereket cserélni, és vezette is a versenyt, amikor a 27. körben megtörtént a baj. Már előtte is látni lehetett, hogy Vettel autóján a gumik igencsak elhasználódtak, de a német versenyző szerint nem voltak annyira rossz állapotban, hogy érthető legyen a defekt.

„A mi döntésünk volt, hogy elnyújtottuk az első kiállást, de egyértelműen látszott, hogy a többiek autóján is tovább bírták a gumik, mint amire előzetesen számítottunk – nyilatkozta Vettel a kiesését követően. – Huszonhét kör amúgy sem annyira sok ahhoz, hogy ilyen történjen. Kimi is több mint húsz kört teljesített az ultralágy gumikon, és mások nálam is többet mentek a szuperlággyal. A defekt a semmiből jött. Nem volt semmi előjele, és a srácok szerint is minden normálisan működött, a sebességemen sem változtattam abban a körben."

Vettel szerint érthető volt, hogy ilyen sokáig maradt kinn, hiszen másoknak sem akadtak problémái a gumikkal.

„Az volt az tervünk, hogy addig megyek el ezzel a keverékkel, ameddig csak tudok, hiszen a többiek is a vártnál kevésbé koptatták a gumikat, és senki nem jött be kerékcserére az első tíz körben" – összegezte gondolatait a négyszeres világbajnok.

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
3 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
5 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik