F1: Ricciardo sejti, miért maradt le Verstappentől

2016.07.04. 14:32
Nem sikerült jól Daniel Ricciardo számára az Osztrák Nagydíj, hiszen csak az ötödik helyen végzett, miközben csapattársa, Max Verstappen dobogóra állhatott. Ricciardo szerint ennek az volt az oka, hogy a futam során energia-visszanyerési gondokkal küzdött.

A Red Bull ausztrál versenyzője Nico Rosberg és Sebastian Vettel büntetése következtében az ötödik helyről rajtolt, de az első körökben többen is megelőzték, és a verseny későbbi szakaszában is adódtak problémái. Bár a csapat még nem tudja pontosan, mi okozhatta Ricciardo autójának gyengélkedését, az ausztrál pilóta szerint az energiavisszanyerő-rendszer nem működött tökéletesen.

„A rajt szerintem jól sikerült, de aztán hirtelen egyre hátrébb kerültem a mezőnyben – mondta Ricciardo. – Azt hiszem, a hatos kanyarban háromszor is megelőztek. Mondtam is a csapatnak a rádióban, hogy lassú vagyok az egyenesben, de nem tudom, mi az oka. Felhasználtam a visszanyert energiát a kör folyamán, utána viszont túl sok energiát pótolt az autóm. Frusztráló volt, hiszen minden elveszett már az első néhány körben.”

A Red Bull mégsem zárt rossz hétvégét hazai pályáján, hiszen a csapat másik versenyzője, Max Verstappen a második helyen végzett – igaz, ehhez kellett a két Mercedes utolsó körös balesete is, amelynek következtében Rosberg több pozíciót is bukott. Ricciardo szerint ez is bizonyítja, hogy nagy probléma nem volt az autóikkal, de a kellő gyorsaság mégsem volt meg.

„Képesek voltunk arra, hogy felvegyük a ritmust, de sajnos nem voltunk elég gyorsak. Az újraindítás után Max mögött voltam, de nem sokáig maradhattam ott. Mindenki gyorsult, de mi nem voltunk többre képesek. Igazán megpróbáltunk mindent, de egyszerűen nem voltunk elég gyorsak. Ki fogjuk deríteni, mi volt ennek az oka” – szögezte le az ausztrál versenyző.

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
3 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
5 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik