F1: Wolff szerint megint cserben hagyták Hamiltont

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2017.07.11. 13:30
A Bakiban történt fejvédő keretes mizéria után Spielbergben a váltócsere miatti hátrasorolás nehezítette meg Lewis Hamilton futamát. Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke szerint a brit nemcsak rettentő balszerencsés, de a szükséges feltételeket sem mindig tudja biztosítani számára a csapat.

Lewis Hamilton a nyolcadig pozícióból indulva a negyedik helyen ért célba Spielbergben, és a futamot követően nem volt túl elégedett. A Mercedes csapatfőnöke, Toto Wolff szerint a gyenge szereplés nem csak a brit pilóta hibája, a csapatnak és a balszerencsének is nagy szerepe van benne, ám messze van még a szezon vége ahhoz, hogy túl sokat aggódjanak.

„Azt hiszem, hogy Lewis annyira balszerencsés volt, amennyire csak lehetett – nyilatkozta a futamot követően Wolff. – A múltkor a fejvédő kerettel hagytuk cserben őt, most meg a váltóval. Itt az ideje, hogy visszavágjunk, és talán ezt már Silverstone-ban megtehetjük. Alapvetően nem mennek jól a dolgai mostanság. A spielbergi versenyen szenvedett az autó és a gumik miatt, de még mindig jól áll a bajnokságban. A felénél sem járunk a szezonnak, és kétszázhetvenöt pont még megszerezhető. A mi célunk az, hogy lehetővé tegyük számára, hogy Silverstone-ig leküzdje a problémáit.”

Hamilton korábban elmondta: úgy érzi, hogy a teljes mezőnyből az ő futama volt a legjobb. Emellett biztatónak tartja azt, hogy gyengélkedése ellenére is „csak” húsz ponttal van lemaradva bajnoki riválisától, Sebastian Vetteltől.

„A húszpontos hátrány nem túl jó, de valójában lehetne már harmincpontos is – vélekedett a háromszoros világbajnok. – Nem hiszem, hogy ez annak a jele, hogy valamit másképp kellene csinálnom, vagy annak, hogy a csapat nem áll mögöttem, és nem dolgozik elég keményen. Nekem továbbra is úgy kell vezetnem, ahogy eddig, és reménykednem kell abban, hogy jobbra fordulnak a dolgok.”

Legfrissebb hírek

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
14 órája

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
17 órája

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
20 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03
Ezek is érdekelhetik