F1: 2021-ben jön gyári csapatként az Aston Martin – hivatalos

2020.04.01. 19:29
null
Lawrence Stroll vezeti az Aston Martin visszatérését (Fotó: AFP)
A 2021-es idényben az Aston Martin gyári csapataként indul a Formula–1-es világbajnoki sorozatban a Racing Point istálló, melynek tulajdonosa, a kanadai Lawrence Stroll, a brit luxusautógyár ügyvezető elnöke lett.

A 60 éves üzletember által vezetett konzorcium 260 millió fontos (114,8 milliárd forint) tőkeinjekciót ajánlott a pénzügyi gondokkal küzdő vállalatnak, amelynek részvényesei ezt hétfőn elfogadták. Stroll azt követően fektetett újra az Aston Martinba, hogy az év elején 182 millió fontért 16,7 százalékos üzletrészt szerzett a cégben.

Az Aston Martin 1960 után tér vissza gyári csapatként a Formula–1-be, az istálló központja pedig Silverstone-ban marad.

„Azt gondolom, hogy egyértelműen a Formula–1-ben van a helye egy olyan márkának, amely az Aston Martinéhoz hasonló történelemmel és elismertséggel rendelkezik″ – jelentette ki Stroll, akinek 21 éves fia, Lance 2017 óta versenyez az F1-ben.

A Racing Pointnál most az ifjú Stroll és a 30 esztendős mexikói Sergio Pérez a két versenyző. Az Aston Martin jelenleg a Red Bull F1-es istálló főszponzora, ez az együttműködés az idei esztendő végén lezárul.

 

 

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
3 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
8 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
11 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik