
Hamilton a büntetőpontok gyűjtésében is jól halad (Fotó: AFP)
Mint ismert, az Olasz Nagydíjon a Mercedes vb-címvédője és világbajnoki éllovasa, Lewis Hamilton a 7. helyen végzett, mivel akkor ment ki a bokszutcába kereket cserélni, amikor az zárva volt, ezért 10 másodperces stop&go büntetést kapott – csakúgy, mint az Alfa Romeóval versenyző Antonio Giovinazzi.
A meglepetésre Pierre Gasly győzelmével záruló versenyt követően az FIA hivatalos honlapján kiadta a hivatalos jegyzéket a büntetésekről, s ennek tanúsága szerint Giovinazzi hét, Hamilton tizenkét másodperccel a bokszutca lezárása után hajtott be.
A tíz másodperces büntetésen túl mindkét versenyző 2-2 büntetőpontot kapott a szuperlicencére.
Ezzel Hamiltonnak már 8 pont szerepel a licencén, s ha egy éven belül összegyűjtene 12-t, akkor egy futamra automatikusan eltiltják. Legközelebb egyébként november 17-én veszít majd két pontot, így a következő öt versenyen fokozottan kell figyelnie a szabályok betartására.
Legfrissebb hírek

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon
F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok
F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik





