F1: Lewis Hamilton közelebb került az egyfutamos eltiltáshoz

2020.09.06. 20:01
null
Hamilton a büntetőpontok gyűjtésében is jól halad (Fotó: AFP)
Mint ismert, az Olasz Nagydíjon a Mercedes vb-címvédője és világbajnoki éllovasa, Lewis Hamilton a 7. helyen végzett, mivel akkor ment ki a bokszutcába kereket cserélni, amikor az zárva volt, ezért 10 másodperces stop&go büntetést kapott – csakúgy, mint az Alfa Romeóval versenyző Antonio Giovinazzi.

 

A meglepetésre Pierre Gasly győzelmével záruló versenyt követően az FIA hivatalos honlapján kiadta a hivatalos jegyzéket a büntetésekről, s ennek tanúsága szerint Giovinazzi hét, Hamilton tizenkét másodperccel a bokszutca lezárása után hajtott be.

A tíz másodperces büntetésen túl mindkét versenyző 2-2 büntetőpontot kapott a szuperlicencére.

Ezzel Hamiltonnak már 8 pont szerepel a licencén, s ha egy éven belül összegyűjtene 12-t, akkor egy futamra automatikusan eltiltják. Legközelebb egyébként november 17-én veszít majd két pontot, így a következő öt versenyen fokozottan kell figyelnie a szabályok betartására.

Legfrissebb hírek

F1, Osztrák Nagydíj, 3. szabadedzés

F1
1 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
14 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
19 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
22 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik