F1: Kicsit nehezebb a visszatérés, mint vártam – Alonso

H. L.H. L.
2021.05.28. 17:28
null
Alonso jobban élvezi a versenyzést, de több időt kér (Fotó: AFP)
A Formula–1-es Alpine spanyol versenyzője, Fernando Alonso élvezetesebbnek, de egyben nehezebbnek érzi a visszatérését, mint ahogy előzetesen várta.

 

Fernando Alonso két év kihagyás után tért vissza a Formula–1-be, s bár előzetesen arra számított, hogy négy-öt versenyre lesz szüksége ahhoz, hogy visszarázódjon, most mégis több időt kér. A spanyol eddig összesen öt pontot szerzett, több mint feleannyit, mint csapattársa, Esteban Ocon, és leginkább az okoz számára nehézséget, hogy egy körön kihozza a maximumot az Alpine-ból.

A kétszeres világbajnok nemegyszer elmondta, egyelőre nem érzi magabiztosan magát az autóban, ugyanakkor nemrég azt is kifejtette, hogy bizonyos szempontból mégis jobban élvezi most a versenyzést, mint korábban.

„Jobban élvezem, mint azt előzetesen vártam. Tényleg minden egyes kört élvezek a pályán, de élvezem a felkészülést, valamint a beállításokkal kapcsolatos megbeszéléseket is. Most már örömömet lelem azokban a dolgokban is, amelyek korábban a hétvége legrosszabb részei voltak a számomra. Nemcsak a pályán eltöltött időt, hanem az azon kívülit is jobban szeretem, mint a múltban. Ez kissé meglepett, hiszen azt nem tudod előre megtervezni, mit fogsz érezni a visszatérés után" – kezdte a Racernek adott nyilatkozatában, majd elárulta, a pályán nyújtott teljesítményét illetően is érte meglepetés, igaz, nem kellemes.

„Talán kicsit nehezebb, mint vártam. Nem arról volt szó, hogy biztosra vettem, hogy jönni fognak az eredmények maguktól. Tudtam, hogy szükségem van a felkészülésre, a szimulátorban és a 2018-as bahreini, valamint abu-dzabi teszten eltöltött órákra, szóval számítottam rá, hogy nem lesz könnyű, de még mindig nehézséget okoz kihozni a maximumot az autóból. Úgy érzem, ez valamilyen szinten a csapat filozófiájával is összefügg. A legtöbb versenyző, aki idejött, szenvedett az első évében. Szóval lehet benne valami, és van is elképzelésünk ennek az okáról, de több időre van szükségünk, mint azt a múlt évi szerződéskötésünkkor gondoltuk. Arra számítottam, négy-öt verseny után már száz százalékon leszek, de most már úgy vélem, nyolc-kilenc futam kell ehhez" – magyarázta a spanyol pilóta.

Legfrissebb hírek

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
1 órája

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
15 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
19 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
23 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35
Ezek is érdekelhetik