F1: oltatlanul senki sem mehet be idén a paddockba

I. SZ., MTII. SZ., MTI
2022.01.31. 16:32
null
A maszk mellett az oltás is szükséges az F1-ben (Fotó: AFP)
A Formula–1-ben kötelező lesz az idén a koronavírus elleni vakcina felvétele az összes versenyző, stábtag, illetve hivatalos közreműködő számára. A Nemzetközi Automobil-szövetség (FIA) új előírása szerint minden olyan személynek, aki bemehet a paddockba, oltottnak kell lennie.

 

A sportág irányítói remélik, hogy ezzel a lépéssel elkerülhetővé válnak az olyan félreértésre okot adó esetek, mint amilyen a teniszező Novak Djokovicsé volt az Australian Openen. Az oltatlan szerb játékosnak külön engedélyt adtak a részvételre, majd visszavonták vízumát, végül haza kellett utaznia Melbourne-ből.

Úgy tűnik, a többség hajlandó alávetni magát az új szabályozásnak, de van kivétel is: Alan van der Merwe, az orvosi autó sofőrje – aki 2020-ban közreműködött a kigyulladt autójából kimenekült Romain Grosjean ellátásában Szahírban, a Bahreini Nagydíjon – úgy döntött, nem veszi fel a vakcinát.

Az F1 szóvivője szerint ugyanakkor az összes pilóta, aki ott akar lenni a rajtrácson, tisztában van vele, hogy a védőoltás kötelező.

A rekordot jelentő 23 fordulós szezon március 20-án Bahreinben kezdődik.

Legfrissebb hírek

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
3 órája

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
8 órája

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
11 órája

FIA: eltörölték az elnökre vonatkozó mandátumkorlátozást

Egyéb autó-motor
2026.06.25. 19:02

A Ferrari új motorral támad; a Mercedes kész csapatutasításokat alkalmazni Spielbergben

F1
2026.06.25. 17:03

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.25. 11:38

Formula–1: jövőre plusz egy tesztnapot kapnak a csapatok

F1
2026.06.23. 16:35

KS-ajánló: a Hungaroring 40 éve 40 képen – fotókiállítás a Millennárison

Képes Sport
2026.06.23. 14:52
Ezek is érdekelhetik