F1: Sergio Pérez távozik a Red Bulltól – hivatalos

2024.12.18. 18:11
null
Pérez négy év után elhagyja a Red Bullt (Fotó: Getty Images)
Hosszú ideje „lógott már a levegőben”, hogy a mexikói Sergio Pérez és az őt foglalkoztató Red Bull Racing istálló útjai elválnak egymástól. A pletykákból, a híresztelésekből szerda este lett valóság, amikor az osztrák csapatnál 90 versenyéből ötöt megnyerő Pérez a közösségi oldalán közölte: távozik az energiaitalosoktól.

A 34 éves mexikói versenyző Instagram-oldalán szívhez szóló videós bejegyzésben tudatta a világgal, hogy aláírt szerződése ellenére nem ő vezeti jövőre az istálló egyik autóját, ugyanakkor Twitter-csatornáján szövegesen is megerősítette: elhagyja a csapatot.

„Négy hihetetlen szezon után az Oracle Red Bull és Sergio Pérez megállapodtak, hogy elválnak útjaik. Ez idő alatt Checo fontos szerepet játszott a csapat futamgyőzelmeiben, számtalan dobogós helyezésében és két konstruktőri világbajnoki címében, jelentősen hozzájárulva az istálló legsikeresebb F1-es korszakához” – áll a közleményben, amely idézi Sergio Pérez szavait is.

„Elképesztően hálás vagyok az elmúlt négy évért, amelyet az Oracle Red Bull Racingnél töltöttem, és a lehetőségért, hogy egy ilyen csodálatos csapattal versenyezhettem. A Red Bullnál versenyezni felejthetetlen élmény volt, és mindig is nagyra tartom majd a közösen elért sikereket. Rekordokat döntöttünk, figyelemre méltó eredményeket értünk el közösen, és az a kiváltság ért, hogy sok hihetetlen emberrel találkozhattam az együtt töltött idő során” – így maga Pérez a távozásáról.

Arról viszont nem beszélt, hogy a jövőben melyik csapatnál folytatja pályafutását, már ha egyáltalán folytatja Formula–1-es, sőt autóversenyzői karrierjét.

Pérez a 2020-as idény végén, első győzelme megszerzése után került a Red Bullhoz, szinte az utolsó pillanatban – már-már úgy volt, hogy a következő idényre csapat nélkül marad, mivel a 2021-es idényre az Aston Martinná alakuló Force India Sebastian Vettelt szerződtette a helyére. A Red Bullnál aztán négy idény alatt 90 futamon szerepelt a mexikói, aki öt győzelme mellett három pole pozíciót szerzett, 24 alkalommal állhatott dobogóra, s 2022-ben a harmadik, tavaly pedig a második helyen végzett az egyéni világbajnoki pontversenyben.

Mostani bejelentése után nem sokkal a Red Bull is megerősítette a távozását. Arról sem a versenyző, sem a csapat nem ejtett szót, hogy jövőre ki lesz az istálló másik versenyzője Max Verstappen mellett. Mindenesetre a „zuhanyhíradó” leggyakrabban az energiaitalosok utánpótlásához tartozó és idény közben az RB Hondánál versenyző Liam Lawson nevét emlegeti mint a megüresedett helyre legesélyesebb pilótát.

 

 

Legfrissebb hírek

Red Bull: Idén először megvolt a teljesítmény a győzelemhez

F1
3 órája

Verstappen és Antonelli végig kergette, de Russell kitartott az élen Spielbergben

F1
5 órája

Ferrari: Kissé furcsa, amikor sárga zászló mellett szerzed meg a pole pozíciót

F1
Tegnap, 20:07

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
Tegnap, 17:10

A Mercedes maradt az élen az utolsó edzésen is, de ezúttal Russell volt a leggyorsabb

F1
Tegnap, 13:35

A Mercedest aggasztja a McLaren tempója az Osztrák Nagydíjon

F1
2026.06.26. 22:45

Antonelli maradt az élen; Russell hatodik a második spielbergi edzésen

F1
2026.06.26. 18:00

Antonelli vezérletével a Mercedes volt a leggyorsabb a spielbergi nyitányon

F1
2026.06.26. 14:35
Ezek is érdekelhetik