Eb 2016: Del Bosque nem biztos benne, hogy rosszul jártak

2016.06.22. 00:20
A spanyol labdarúgó-válogatott Olaszországgal találkozik az Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében, miután a horvátok elleni mérkőzését és a csoportelsőséget is elbukta.

Az egy dolog, hogy a spanyolokra az olaszok várnak a legjobb tizenhat között, ám akkor sem lélegezhetnek fel, ha túljutnak rajtuk, hiszen a halálágra kerültek. Vicente del Bosque szerint a papíron könnyűnek ígérkező feladatok a valóságban nem mindig azok.

„Bosszúsak vagyunk, de nem estünk ki. Nem vár ránk könnyű út, ám sokszor nem lehet tudni, hol leselkedik az emberre a veszély – próbálta pozitívan nézni a sorsuk alakulását a spanyolok szövetségi kapitánya. – Meg kell védenem magunkat. Uraltuk a meccset, egy ellentámadásból lőtték a második góljukat. Az első félidőben is az utolsó pillanatokban találtak be. Előre kell tekintenünk, bár nem tűnik ideálisnak az águnk.”

Az 1–1-es állásnál tizenegyest hibázó Sergio Ramos így értékelt:

„Összességében jól játszottunk. A fáradtság nem lehet mentség. Kedvezőbb eredményt is elérhettünk volna, és akkor csoportelsőként jutunk tovább. Lapoznunk kell és tanulnunk az ilyen meccsekből, hogy többet ez ne fordulhasson elő. A legnagyobb esélyesek közé csöppentünk, de ha bajnokok akarunk lenni, akkor a legjobbakat is le kell győznünk.” a halálágra kerültek. Vicente del Bosque szerint a papíron könnyűnek ígérkező feladatok a valóságban nem mindig azok.

„Bosszúsak vagyunk, de nem estünk ki. Nem vár ránk könnyű út, ám sokszor nem lehet tudni, hol leselkedik az emberre a veszély – próbálta pozitívan nézni a sorsuk alakulását a spanyolok szövetségi kapitánya. – Meg kell védenem magunkat. Uraltuk a meccset, egy ellentámadásból lőtték a második góljukat. Az első félidőben is az utolsó pillanatokban találtak be. Előre kell tekintenünk, bár nem tűnik ideálisnak az águnk.”

Az 1–1-es állásnál tizenegyest hibázó Sergio Ramos így értékelt:

„Összességében jól játszottunk. A fáradtság nem lehet mentség. Kedvezőbb eredményt is elérhettünk volna, és akkor csoportelsőként jutunk tovább. Lapoznunk kell és tanulnunk az ilyen meccsekből, hogy többet ez ne fordulhasson elő. A legnagyobb esélyesek közé csöppentünk, de ha bajnokok akarunk lenni, akkor a legjobbakat is le kell győznünk.”

Legfrissebb hírek

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
15 órája

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
16 órája

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
Tegnap, 8:34

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
Tegnap, 4:59

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
Tegnap, 4:00

Videó: Muslera újabb hibája után győztek a spanyolok

Foci vb 2026
Tegnap, 2:57

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
Tegnap, 0:57

Roberto Martínez megelőzte Vicente del Bosquét

Foci vb 2026
2026.06.24. 10:17
Ezek is érdekelhetik