
A pillanat, amikor Cucurella kezét érte a labda (Fotó: Getty Images)
Több mint háromszázezren írták alá azt az online beadványt, amely kéri: bírói hiba miatt játsszák újra a házigazda német válogatott és a spanyol csapat negyeddöntőjét a labdarúgó Európa-bajnokságon.
A pénteki stuttgarti találkozón – amely hosszabbítás után az ibériaiak 2–1-es sikerével zárult – Anthony Taylor játékvezető nem ítélt büntetőt, amikor a spanyol tizenhatoson belül Marc Cucurella kezéhez ért a labda. A petíció benyújtói és az azt vasárnap reggelig aláíró mintegy 315 ezer szurkoló szerint ez az angol bíró több rossz ítéletének egyike volt.
A beadvány várhatóan szimbolikus jelentőségű marad, mivel az európai szövetség (UEFA) a torna előtt közölte: az olyan esetek – mint amilyen Cucurelláé is volt –, amikor a kar nincs „természetellenes pozícióban”, nem érnek büntetőt.
A győztes spanyolok kedden a világbajnoki ezüstérmes franciákkal mérkőznek meg Münchenben a fináléért.
Legfrissebb hírek

Schlotterbeck számára véget ért a világbajnokság
Foci vb 2026
2026.06.22. 14:14

Bajban a német válogatott és Nagelsmann?
Foci vb 2026
2026.06.22. 08:32
Ezek is érdekelhetik






