Vb 2010: Vidics az egyenes kieséses szakaszba várja a szerbeket

2010.05.21. 12:54
Nemanja Vidics, az angol Manchester United alapembere a szerb válogatott oszlopos tagjaként készül a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokságra. A határozott és sziklaszilárd középhátvéd szerint szép eredmény lenne bejutni a nyolcaddöntőbe, ahol némi szerencsével még többre is képesek lehetnek. Vidics a vajdasági magyarszo.com internetes oldalon nyilatkozott többek között a vb-reményeiről.

„Valamennyien nehéz idény után járunk, a válogatott tagjainak zöme erős ligákban szerepelt, és így vannak vele a többi válogatott játékosai is. Időnk lesz a felkészülésre, és gondolom, hogy az előttünk álló időszakot kellőképpen ki is használjuk. Minden biztosan nem működik majd egyből a kívánt szinten és a húsz napot majd az apróbb hibák kiküszöbölésére használjuk fel. A vébére maximális önbizalommal kell elutaznunk, hinnünk kell a saját képességeinkben, mind egyéni, mind csapatszinten."

„Tisztában vagyunk azzal, hogy a szurkolók sokat várnak tőlünk. Ahogy közeledik a vébé, úgy növekedik az érdeklődés és a fociláz. Mi nem szándékozunk meghátrálni a feladat elvégzése elől. Tudjuk, hogy a selejtezőben nagyon jól játszottunk, talán jobban is teljesítettünk, mint ahogyan a közvélemény és mi magunk is elvártuk, és a világbajnokságon, ha sikert óhajtunk, nemcsak, hogy a selejtezőben mutatottak szintje alá nem mehetünk, hanem tanácsos lenne azt még felül is múlni."

Vidics elárulta azt is, hogy a szombati a BL-döntőben Dejan Sztankovics miatt az Internek szurkol majd, no meg a Bayern ellen, amely éppen őket ejtette ki a negyeddöntőben.

A szerb középhátvéd nem érzi úgy, hogy közeledne a visszavonulása, és arra sem lát realitást, hogy eligazol a Manchester Unitedből, amely az egyik legerősebb csapat a világ talán legjobb bajnokságában. Vidics úgy érzi, tisztelik őt, és megbecsült alakja a klubnak.

A szerbek a vb-n Németországgal, Ausztráliával és Ghánával szerepelnek együtt a D-csoportban.

 

Legfrissebb hírek

Nagyváradról igazolt a Csíkszereda, Diósgyőrből a Sepsi

Minden más foci
2026.06.22. 18:01

Szerződést hosszabbított osztrák védőjével a Debrecen

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 10:32

A hosszabbítások után körvonalazódik a Nyíregyháza kerete

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 09:55

Búcsú Budafoktól: a sok csatát megélt kapitány, Kovács Dávid úgy döntött, befejezi a profi futballt

Labdarúgó NB II
2026.06.22. 09:21

Labdarúgás: az FTC nyerte az U16-os és az U19-es Magyar-kupát is

Utánpótlássport
2026.06.13. 20:30

Labdarúgás: a Vasas Kubala Akadémia nyerte meg az U17-es Magyar-kupát

Utánpótlássport
2026.06.12. 20:40

Tóth Balázs: A második félidő sokkal jobban nézett ki, az első nem volt jó

Magyar válogatott
2026.06.10. 10:24

Szűcs Tamás a Szoboszlai Dominiknek adott gólpasszáról: Tudtam, hogy ott lesz

Magyar válogatott
2026.06.10. 09:25
Ezek is érdekelhetik