Konf. Kupa: Ez több volt, mint amit vártunk - Neymar

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2013.07.01. 13:01
A Konföderációs Kupa legjobbjának megválasztott Neymar szerint a trófea elhódításával és Spanyolország döntőbeli 3–0-s legyőzésével a brazil labdarúgó-válogatott helyreállította a tekintélyét és kivívta magának a tiszteletet a 2014-es világbajnokság előtt.



„Brazília megmutatta a világnak, hogy válogatottja újra a régi. A világ legjobbja elleni nagyszerű győzelemmel megmutattuk, hogy tiszteletet érdemlünk – mondta Neymar, aki szerint a selecao folyamatosan fejlődött a torna során és érettségről tett tanúbizonyságot. – Nem rejtőzködtünk, hanem futottunk és futottunk. Nagyon harcosan játszottunk az elejétől a végéig.”

Az újdonsült brazil tízest – Neymar a Konföderációs Kupa előtt kapta meg a legendás mezt – választották meg a viadal legjobbjának, amiért szerinte az egész együttes sokat tett. „Nagyon örülök mindannak, ami történt a torna során. A díj különleges számomra, de mind a tizenegy játékos megérdemelte volna a csapatból, nem csak én.”

A brazil támadó a nyártól a Barcelonában folytatja a pályafutását, és mint elmondta, kihívást jelentett számára, hogy leendő klubtársai ellen léphetett pályára a fináléban. „Nagyon tisztelem és szeretem őket. De ma az országomat képviseltem, a csapattársaimat és a családomat védtem, így keményen kellett fellépnem. Nagyon boldog vagyok a válogatott játéka miatt – jobb volt, mint ahogy bármelyikünk várta” – mondta boldogan a torna legjobbja.

„Brazília megmutatta a világnak, hogy válogatottja újra a régi. A világ legjobbja elleni nagyszerű győzelemmel megmutattuk, hogy tiszteletet érdemlünk – mondta Neymar, aki szerint a selecao folyamatosan fejlődött a torna során és érettségről tett tanúbizonyságot. – Nem rejtőzködtünk, hanem futottunk és futottunk. Nagyon harcosan játszottunk az elejétől a végéig.”

Az újdonsült brazil tízest – Neymar a Konföderációs Kupa előtt kapta meg a legendás mezt – választották meg a viadal legjobbjának, amiért szerinte az egész együttes sokat tett. „Nagyon örülök mindannak, ami történt a torna során. A díj különleges számomra, de mind a tizenegy játékos megérdemelte volna a csapatból, nem csak én.”

A brazil támadó a nyártól a Barcelonában folytatja a pályafutását, és mint elmondta, kihívást jelentett számára, hogy leendő klubtársai ellen léphetett pályára a fináléban. „Nagyon tisztelem és szeretem őket. De ma az országomat képviseltem, a csapattársaimat és a családomat védtem, így keményen kellett fellépnem. Nagyon boldog vagyok a válogatott játéka miatt – jobb volt, mint ahogy bármelyikünk várta” – mondta boldogan a torna legjobbja.

 

Legfrissebb hírek

Nemcsak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – fotó

Foci vb 2026
2 órája

A spanyolok két játékosukat is elveszíthetik a vb hátralévő időszakára

Foci vb 2026
3 órája

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
11 órája

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
15 órája

Spanyolország hozta a kötelezőt a fejben teljesen széteső Uruguay ellen, s megnyerte csoportját

Foci vb 2026
16 órája

Videó: Muslera újabb hibája után győztek a spanyolok

Foci vb 2026
17 órája

Yamal, Oyarzabal, Baena hármassal rohamoznak a spanyolok Uruguay ellen – kezdőcsapatok

Foci vb 2026
19 órája

Hamilton: Nagyon vagány volt, amit Neymar írt

Foci vb 2026
2026.06.25. 20:41
Ezek is érdekelhetik