Vb 2018: az űrből érkezik a nyitó mérkőzés labdája

MTI MTIMTI MTI
2018.06.01. 13:30
Az űrből, pontosabban a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) érkezik a június 14-én kezdődő oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyitó mérkőzésének labdája.

Egy orosz és két amerikai űrhajós márciusban vitte magával a labdát, amellyel pár napja játszottak is kicsit a súlytalanság állapotában.

A labda vasárnap tér vissza a Földre, akkor landol ugyanis a kazah sztyeppe közepén Szojuz-kapszulában egy háromfős legénység. Onnan viszik majd a mintegy 2500 kilométerre fekvő Moszkvába, a vb első találkozójának helyszínére.

A házigazda oroszok azt remélik, hogy a kozmoszból érkező labda szerencsét hoz majd nekik a Szaúd-Arábia elleni nyitó mérkőzésén.

Amióta lehetséges, Oroszország többször is vitt már sporthoz kapcsolódó ereklyét az űrbe: a 2014-es szocsi olimpia fáklyája, illetve az orosz bázisú profi jégkorongliga (KHL) döntőjének korongja is járt már az ISS-en.

Legfrissebb hírek

FIFA: az U15-ös vb-n térhetnének vissza az oroszok

Minden más foci
2026.06.25. 21:58

Lukács Norbert: Megérte kilépni a komfortzónámból

Kosárlabda
2026.06.12. 11:34

World Sailing: az orosz junior vitorlázók visszatérhetnek

Egyéb egyéni
2026.06.10. 13:06

Az IIHF szeptemberben ismét foglalkozik az orosz hokisok esetleges visszatérésével

Jégkorong
2026.06.09. 16:56

Továbbra sem vehetnek részt az európai kupákban az orosz labdarúgócsapatok

Minden más foci
2026.06.07. 11:38

A Nemzetközi Vívószövetség feloldotta az orosz sportolókra vonatkozó korlátozásokat

Egyéb egyéni
2026.06.03. 10:13

Ritmikus gimnasztika: az oroszok saját zászlójukat használhatják az Eb-n

Torna
2026.05.24. 14:01

Újra használhatják zászlójukat és himnuszukat az orosz tornászok

Torna
2026.05.18. 13:12
Ezek is érdekelhetik