Nehéz csoportkörre számít a világválogatott kapus

2010.01.07. 17:26
null
Balázs Azerbajdzsántól tart jobban a csoportban
Címkék
Telkiben újabb háromnapos összetartást zárt a magyar futsal-válogatott, amely a január 19-én kezdődő, hazai rendezésű Eb-re készül. A jövő héten az utolsó felkészülési mérkőzés   következik: január 12-én Debrecenben, január 13-án Nyíregyházán lépünk pályára Finnország ellen (minkét összecsapás 18 órakor kezdődik). A Kozma Mihály szövetségi kapitány által felkészített gárda nélkülözhetetlen tagja a korábbi világválogatott, az ETO jelenlegi kapusa, Balázs Zoltán.

"Jó hangulatban készül a csapat a megmérettetésre. Régóta ismerjük egymást a válogatott tagjaival, nem csak a pályán, hanem azon kívül is baráti a viszonyunk. Itt, Telkiben napi két edzéssel készültünk, átvettük a taktikát, videón elemeztük az ellenfeleket" – nyilatkozta Balász Zoltán. 

A kapus véleménye szerint a csoportellenfelek közül a csehekkel szemben a jó néhány honosított játékossal felálló Azerbajdzsán lesz majd a keményebb dió.

"Úgy gondolom, hogy Csehországgal nagyjából azonos szinten vagyunk – kezdte az elemzést a rutinos kapus. – Ellenük egy igazi ki-ki mérkőzést játszhatunk majd, és apróságokon múlhat a győzelem. Azerbajdzsán viszont már jóval nehezebb ellenfél lehet, tudjuk, hogy jó néhány brazil, de honosított játékosuk van. Kijelenthető, hogy már a csoportban nehéz ellenfeleket kaptunk, egyik találkozón sem számítok könnyed pontszerzésre vagy győzelemre, de ettől még természetesen tovább szeretnénk jutni."

Mégis, a hazai közönség buzdítása sokat nyomhat a latba, a válogatott játékosait sem érinti semlegesen, hogy több ezer

piros-fehér-zöldbe öltözött magyar drukker előtt léphetnek parkettre.

"Ez a csapat összes tagjának nagyon sokat jelent. Minden játékos, velem egyetemben a legtöbbet, a maximumot akarja kihozni magából. Minden meccsen, amin pályára lépünk, győzni akarunk: számunkra csakis ez a mentalitás hozhat eredményt "– zárta mondandóját Balázs.

A január 19-i Azerbajdzsán elleni budapesti nyitómeccsre már a jegyek fele gazdára talált, és a belépők 70 százaléka elkelt a január 30-i debreceni Eb-döntőre. A bérletvásárlási akciót az UEFA január 10-ig meghosszabbította: belépők a www.futsaleurotickets.com oldalon, országszerte az Ibusz-irodákban, illetve a Budapest Sportaréna és a Főnix Csarnok jegypénztáraiban kaphatók.

Legfrissebb hírek

„Minden ellenünk van” – az irániak újra nekimentek az Egyesült Államoknak és a FIFA-nak

Foci vb 2026
10 perce

Új igazolást jelentett be a Loki – Sergi Samper BL-meccsen is játszott a Barcelonában

Labdarúgó NB I
44 perce

A vb-karkötő a torna legfelkapottabb tartozéka

Foci vb 2026
47 perce

1000 drukkert „vásároltak” a katariak?

Foci vb 2026
1 órája

Lenny Joseph: Kit érdekel a jegyzőkönyv, ez az én gólom volt Marokkó ellen!

Foci vb 2026
1 órája

Szobatársa elárulta, szerinte mi vezethetett Németh Zsanett halálához

Birkózás
1 órája

Kézilabda: vereség a lengyelek ellen az U20-as női vb-n

Utánpótlássport
1 órája

A belga kapitány nem biztos benne, hogy jó-e, hogy megnyerték a csoportot

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik