Kapusta elégedett volt

SZ. M.SZ. M.
2004.03.31. 22:57
Címkék
A horvátok elleni 144-es győzelem önmagáért beszél, a kedd este Székesfehérvárott lejátszott felkészülési mérkőzésről nem érdemes többet szólni. Sokkal érdekesebb lehet, hogy ebből a valóban könynyed, látványos és gólerős játékból, nem egészen két héttel az oslói divízió1-es vb rajtja előtt milyen következtetéseket vont le Dusan Kapusta.
Kapusta fejben már Oslóban jár (Fotó: Meggyesi Bálint)
Kapusta fejben már Oslóban jár (Fotó: Meggyesi Bálint)
Kapusta fejben már Oslóban jár (Fotó: Meggyesi Bálint)
Kapusta fejben már Oslóban jár (Fotó: Meggyesi Bálint)
Kapusta fejben már Oslóban jár (Fotó: Meggyesi Bálint)
Kapusta fejben már Oslóban jár (Fotó: Meggyesi Bálint)
– Úgy gondolom, jól jött a csapatnak ez a találkozó, egy tíz napja tartó monoton edzőtáborozást szakítottunk meg ezzel az összecsapással – kezdte a szövetségi kapitány. – A horvát válogatott ideális ellenfélnek bizonyult, az edzéseken kipróbált figurákat, az emberelőnyös támadásokat és az emberhátrányos védekezéseket is tesztelni tudtuk.
– Összességében elégedett volt a látottakkal?
– Igen. Nagyon jó a hangulat a csapaton belül, a játékosokon érződik a nyerni akarás. Élvezték a fiúk a játékot, ám a védekezésben néha akadtak megingások, ami mindenképpen figyelmeztető. Persze tudom, hogy egy ilyen találkozón nehezebb koncentrálni, előbb kihagy a figyelem, mint egy igazán éles tétmeccsen.
– A Székesfehérvárott látott csapat már a világbajnokságra tervezett együttes volt?
– Ha nem is teljes egészében, de kilencven százalékban ez lesz az összeállítás Oslóban is. Szombaton vagy vasárnap jön haza a Svédországban játszó és az ottani juniorbajnokság döntőjében szereplő Vas János, ő is velünk tart Lengyelországba, ahol hétfőn és kedden lépünk majd pályára. A fiatal csatár várhatóan még bekerül a keretbe, s talán egy-két helyen lesz apróbb változás, de alapjaiban már a horvátok elleni csapatban gondolkozok.
– Szuper Levente szinte biztosan nem lehet ott a vb-n, így a válogatás gondjai ezen a poszton megoldódtak…
– Sajnálom, mert nagyon jó, klasszis kapusról van szó, akire szükségünk lett volna. De el kell fogadnom, hogy nem tud eljönni, így Oslóban Budai Krisztiánra és Halmosi Tamásra számítok majd.
Legfrissebb hírek

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
7 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
20 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
44 perce

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája

Videó: elképesztő hangulatban, összekapaszkodva ugrálva hagyták el a stadiont az argentinok

Foci vb 2026
1 órája

Rafik Belgalinál ifjabb algériai csak az ország első vb-meccsén szerzett gólt

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik