Elárverezik az AstraZenecát

MOLNÁR ALEXAMOLNÁR ALEXA
2004.11.12. 22:22
Címkék
A kulcskérdés: ki üzemelteti majd a jövôben? (Fotó: Farkas József)
A kulcskérdés: ki üzemelteti majd a jövôben? (Fotó: Farkas József)
A kulcskérdés: ki üzemelteti majd a jövôben? (Fotó: Farkas József)
A kulcskérdés: ki üzemelteti majd a jövôben? (Fotó: Farkas József)
A kulcskérdés: ki üzemelteti majd a jövôben? (Fotó: Farkas József)
A kulcskérdés: ki üzemelteti majd a jövôben? (Fotó: Farkas József)
Tavaly ősszel adták át Káposz-tásmegyeren az AstraZeneca Jégcsarnokot, amely a ferencvárosi jégkorongozók új otthona lett, valamint a környék korcsolyázási igényeit elégítette ki az egész év folyamán. Pontosabban egy egész év folyamán, ugyanis kiderült, a jégcsarnok csődeljárás alatt áll…
"A gondot az okozza, hogy az OTP és a Raifaissen Bank felmondta a hitelszerződésünket, mert a feltételek tizenhat százalékos kamatot írtak elő, ami számunkra nem volt tartható. Kértük, hogy a jelenlegi forint alapú kölcsönt váltsák át euróalapú hitelre, mert annak sokkal kedvezőbb a kamatai, mindössze hatszázalékosak - mondta Dmitrij Maszlov, az AstraZeneca Jégcsarnok orosz származású tulajdonosa. - Nem mentünk csődbe, mert minden egyéb közüzemi számlánkat és tartozásunkat rendeztünk, csupán a banki kamatokat nem tudjuk fizetni." Csupán…
A csarnok üzemeltetője beszámolt arról, hogy a létesítmény számos közönségigényt kielégítő szolgáltatást nyújt, méghozzá sikeresen, hiszen szemernyi kihasználatlan idő sincs, már ami a jégfelületeket illeti. Van kereslet, annak ellenére is, hogy a jeges berkekben köztudott, az AstraZeneca Jégcsarnok bérleti díja magasabb, mint a többi jeges bázisé.
Mindennek ellenére a pénteki nap folyamán árverésre került sor, ahol egy cég jelezte vásárlási szándékát. A dolgok mögött pedig Maszlov úr összeesküvést sejt: "Véleményem szerint a bankok felkértek egy céget, hogy az vállalja át, a tartozást, és tovább vigye az ügyet. Természetesen nem kielégítő számunkra ez az út, hiszen nem azért dolgoztunk, hogy át kelljen adnunk mindazt, amit eddig elértünk" - folytatta az orosz üzletember, miközben arra utalt, hogy a jégcsarnok egy év után bevételeiből képes fedezni kiadásait. Kivéve a banki kamatokat… A jégcsarnok üzemeltetői amúgy tizenöt napon belül fellebbezést nyújthatnak be a bankok döntése ellen. Ha nem járnak sikerrel, gyaníthatóan új gazdája lesz a csarnoknak.
Legfrissebb hírek

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
10 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 0–1

Foci vb 2026
1 órája

Az L-csoportban is befejeződtek a küzdelmek, Anglia, Horvátország és Ghána is továbbjutott

Foci vb 2026
1 órája

Horvátország Ghána legyőzésével csoportmásodikként jutott tovább

Foci vb 2026
1 órája

Ezúttal elmaradt az erődemonstráció, Anglia Bellingham vezérletével hozta a kötelezőt Panama ellen

Foci vb 2026
1 órája

Bellingham és Kane öt percen belül betalált – videók

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik