Jégkorong: összeurópai bajnokságot indítanak jövőre

MTI MTIMTI MTI
2013.10.24. 16:52
Negyven jégkorongklub számára összeurópai bajnokságot indít jövőre a nemzetközi szövetség (IIHF) illetékes kontinentális alszervezete (ECC).

A sorozat – írja az IIHF honlapja – 2014 augusztusában rajtol, és februárig tart majd. Ausztriából, Csehországból, Finnországból, Németországból, Svédországból és Svájcból biztos indulnak csapatok. Az egyelőre még nem tisztázott, hogy például a magyar bajnok meghívást kap-e. A szervezők tárgyalnak az orosz profiligával (KHL) is a résztvevőkről.

Az alapszakaszban negyven csapat lesz érdekelt, 16-an jutnak tovább, s onnan már kieséses rendszerben folytatódnak a küzdelmek.

Az IIHF legutóbb a 2008–2009-es idényben indított klubok számára kiemelt tornát, az akkori Bajnokok Ligáját a Zürich Lions nyerte meg.

Legfrissebb hírek

Jégkorong: Olimpiai Érdemrendet vehetett át az IIHF leköszönő elnöke

Jégkorong
2026.06.25. 17:18

Jégkorong: Kolbenheyer Zsuzsanna regionális alelnöki posztra pályázik az IIHF-ben

Jégkorong
2026.06.24. 20:03

Az IIHF szeptemberben ismét foglalkozik az orosz hokisok esetleges visszatérésével

Jégkorong
2026.06.09. 16:56

Jégkorong-vb: tornáról tornára dönthetnek az oroszok szerepléséről

Jégkorong
2026.05.29. 18:50

Jégkorong: mandátuma lejártával távozik a nemzetközi szövetség elnöke

Jégkorong
2026.03.30. 16:17

Ovecskin negyedik a jégkorong „globális” góllövőlistáján

Jégkorong
2026.03.23. 19:57

Erdély Csanád: Feljöttünk a víz fölé, és vettünk egy nagy levegőt

Jégkorong
2026.03.07. 09:35

Új vb-formátumot tesztel a Nemzetközi Jégkorongszövetség

Jégkorong
2026.02.19. 13:27
Ezek is érdekelhetik