Jégkorong MK: két párharc gyakorlatilag az első meccsen eldőlt, a harmadik találkozó félbeszakadt

H. Á.H. Á.
2024.11.12. 21:59
A DEAC játékosai nyolcszor örülhettek (Fotó: deac.hu)
A jégkorong Magyar Kupa 2. fordulójának első mérkőzésein a két Erste Liga-csapat, a DEAC és a FEHA19 egyaránt nagy különbségű győzelmet aratott, míg az Andersen Ligában szereplő két klub összecsapása az első harmad vége felé félbeszakadt, mert a MAC Ikonok nem voltak elegen az UNI Győr ETO elleni mérkőzés folytatásához.

 

A DEAC az Andersen Ligában szereplő DVTK Jegesmedvék Akadémiával – az élvonalbeli miskolciak második csapatával – találkozott, és gyakorlatilag fél óra alatt eldöntötte a továbbjutást: az első játékrészben három gólt lőtt az Erste Liga-csapat, s a 28. percben már 8–0 volt az eredmény, a záró harmadban azért a szépítés összejött a vendégeknek. 

Szintén kiütést hozott a FEHA19 és a Goodwill Pharma Szeged találkozója, itt a fehérváriak szintén háromig jutottak a nyitó részben, a szegediek azonban szépítettek, sőt a második harmadot döntetlenre hozták, az utolsó felvonás közepén aztán a fehérvári csapat három újabb góllal lezárta a meccset, s 7–2-re nyert.

Ebben a két esetben jó eséllyel a továbbjutás is eldőlt, az UNI Győr és a MAC Ikonok párharcán viszont még bármi lehet. A győriek hivatalos Facebook oldalának tájékoztatása szerint ugyanis, a MAC késése miatt fél órával később kezdődött csak a mérkőzés, aztán az első harmad vége felé félbeszakadt, mert a vendégek nem tudták teljesíteni a Magyar Kupában szükséges 13+1 játékos szerepeltetésének feltételét. A győriek 2–1-es vezetésénél félbeszakadt találkozót vélhetően a zöld-fehéreknek írja jóvá a szövetség.

A visszavágókat két hét múlva rendezik.

JÉGKORONG
MAGYAR KUPA
2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉSEK
DEAC–DVTK Jegesmedvék Akadémia 8–1
Goodwill Pharma Szeged–FEHA 19 2–7
Uni Győr ETO HC–MAC Ikonok 2–1-es győri vezetésnél az első harmad 16. percében félbeszakadt.

 

Legfrissebb hírek

Magosi Bálint a FEHA19-ben folytatja

Jégkorong
2026.06.20. 16:36

A magyar és a fehérvári hoki legendájára emlékeznek

Jégkorong
2026.06.17. 15:38

Erste Liga: Mihály Ákos Brassóba igazolt, Kreisz Brunó marad Debrecenben

Jégkorong
2026.06.16. 16:46

Erste Liga: a Debrecen szerződést hosszabbított kapusával – hivatalos

Jégkorong
2026.06.09. 10:55

Női futsal NB I: megnyerte a bajnokságot a DEAC

Labdarúgó NB I
2026.06.06. 18:49

A DEAC hatméteresekkel nyerte meg a harmadik meccset a futsal NB I bronzcsatájában

Labdarúgó NB I
2026.06.05. 20:50

Kondás Elemér ismét leül az NB III-as DEAC kispadjára – hivatalos

Labdarúgó NB II
2026.06.03. 12:57

Kosárlabda: újra a csúcsra ért a DEAC az U21-es férfibajnokságban

Utánpótlássport
2026.06.03. 09:02
Ezek is érdekelhetik