Maratoni kajak-kenu vb: hat magyar érem pénteken
Négy arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet nyertek a magyar válogatott tagjai a dél-afrikai Pietermaritzburgban zajló maratoni kajak-kenu világbajnokság korosztályos versenyszámaiban pénteken.
A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint az U23-as férfi kenusok között Dóri Bence, az ifjúsági férfi kajak ketteseknél a Vékássy Levente, Varga Ádám, az ifjúsági női kajakozók mezőnyében pedig a Kőhalmi Emese, Bakó Olga páros győzött.
Utóbbi futamban a Korsós Zsófia, Nagy Viktória duó második lett. Az U23-as férfi kajak egyesek között Máthé Krisztián harmadikként ért célba.
Az ifjúsági kenu párosoknál a Fejes Dániel, Simon Sebestyén kettős első lett, de ez a kevés induló miatt nem volt hivatalos vb-versenyszám.
A világverseny csütörtöki nyitó napján öt korosztályos számban végeztek az első helyen a magyarok, ám a női ifjúsági kenusok eredménye sem számít hivatalosnak.
Legfrissebb hírek

Negyvenhat magyar szerepel a maratoni kajak-kenu Eb-n
Kajak-kenu
2026.06.24. 17:36

Kopasz Bálint szerint a bajnok viselkedjen férfiként!
Kajak-kenu
2026.06.22. 11:02

Ifj. Foltán László: Az ICF sportágellenes döntést hozott
Kajak-kenu
2025.11.08. 11:40
Ezek is érdekelhetik





