Maratoni kajak-kenu Eb: három magyar érem a záró napon

Csay Renáta és Czéllai-Vörös Zsófia nagy hátrányból nyert (Fotó: kajakkenusport.hu)
Egy magyar arany- és két ezüstérem született a franciaországi Decize-ben rendezett maratoni kajak-kenu Európa-bajnokság utolsó, vasárnapi versenynapján.
A magyar szövetség honlapja szerint a női kajakozók páros versenyszámában Csay Renáta és Czéllai-Vörös Zsófia a rajtnál egy kisebb probléma miatt mintegy 50 méteres hátrányba került, de sikerült utolérniük a mezőnyt, és így is aranyérmesek lettek.
A férfi kenu párosok között a Kövér Márton, Dóczé Ádám kettős másodikként zárt, és ugyancsak a dobogó középső fokára állhatott a férfi kajak párosoknál a Boros Adrián, Máthé Krisztián duó.
A magyar válogatott az éremtáblázat élén végzett kilenc arany-, hat ezüst- és nyolc bronzéremmel.
A verseny zárásként a magyar küldöttség megkapta az európai szövetség zászlaját, hiszen jövőre, június végén Budapesten rendezik a kontinensviadalt.
Legfrissebb hírek

Maratoni kajak-kenu Eb: két felnőtt érem a rövid körben
Kajak-kenu
2026.06.25. 17:10

Negyvenhat magyar szerepel a maratoni kajak-kenu Eb-n
Kajak-kenu
2026.06.24. 17:36

Kajak-kenu maratoni vb: finomhangolás a vízen és a parton
Kajak-kenu
2025.08.27. 15:51
Ezek is érdekelhetik





