Több mint négyezren evezték át a Balatont

KAPOLCSI-SZABÓ BENCEKAPOLCSI-SZABÓ BENCE
2026.06.27. 21:25
null
Fotó: Balogh László
SUP-osok, kajakosok, sárkányhajósok és még számtalan egyéb vízi eszköz szerelmesei ragadtak lapátot, hogy teljesítsék a Zamárdi–Tihany–Zamárdi távot. A kilencedik Balaton-átevezés a kánikula ellenére is nagy sikerű tömegsportrendezvény volt.


Nem a nyolc kilométeres teljesítendő táv volt a Balatont átevezőknek a legnagyobb kihívás szombaton, sokkal inkább az extrém hőséggel kellett megküzdeniük. Persze, ha valahol, a „Magyar tengeren” elviselhető a 40 Celsius fok, és láthatóan a résztvevőknek egyáltalán nem is szegte kedvét a kivételes forróság.

„A nevezéseket tekintve átléptük a tavalyi létszámot, amire azt gondolom, büszkék lehetünk. Az extrém hőség miatt különféle hűtési és árnyékolási megoldásokat alkalmaztunk. Szerintem mindent megtettünk, ami tőlünk telt. Igyekeztünk minél gyorsabban indítani a délelőtti idősávba regisztrálókat, hogy a délutániak is minél hamarabb vízre mehessenek, és utána élvezhessék a különféle parti programokat. Az előkészületek rendszerint már az előző év végén elkezdődnek, de mindig nagyon várjuk, hogy újra itt lehessünk, hiszen ez eseménynaptárunk egyik üde színfoltja, és azt látom, hogy az indulók is minden évben – így most is – élvezik az itteni hangulatot” – mondta Vida Gergely, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség szervezési és marketing igazgatója, az átevezés főszervezője a szövetség honlapjának.

Fotó: Balogh László

A közösségisport-eseményen természetesen a legfontosabbak a civilek, és ezúttal sem volt ez másképp, az esemény rangját azonban – a hagyományokhoz híven – korábbi profi sportolók is növelték jelenlétükkel. Az olimpiai ezüstérmes Szabó Szilvia, Kovács Katalin páros, amely 26 évvel ezelőtt, Sydneyben lett második K–2 500 méteren, ismét lapátot rangadott, hogy átevezze a Balatont. Teljesítette a távot Szász Emese olimpiai bajnok párbajtőrvívó, Märcz Tamás olimpiai bajnok vízilabdázó, Hegedüs Róbert hétszeres világbajnok kajakos, Kövér Márton, a kajak-kenu sportág örökös bajnoka és kilencszeres világbajnok maratoni kenus, Hodován Dávid, a gyorsasági kenuválogatott tagja, valamint Schmidt Gábor, a Magyar Kajak-Kenu Szövetség elnöke is.

Némi meglepetésre a több mint négyezer induló körében a legnépszerűbb vízi eszköz a SUP és a kajak volt, de indultak kenusok, sárkányhajósok és evezősök is. A célba érést követően mindenki megkapta a részvételért járó szponzori csomagot és emlékérmét, de kategóriánként a legjobb három versenyzőt külön is díjazták. A leggyorsabban a Hullámtörők néven versenyző kajakos egység teljesítette a távot, Hoffer Benedek, Mikola Gábor és Urbán Zsombor 33 perc 4 másodperc alatt ért célba.

Az esemény médiapartnere volt a Nemzeti Sport, amely fennállásának 123. évében a 123-as rajtszámú versenyzőt ajándékcsomaggal díjazta. 

 

Legfrissebb hírek

Elképesztő látvány, norvég megszállás: ezrek eveznek a Times Square-en – videó

Foci vb 2026
2026.06.22. 09:48

SOSZ: Brüll Alfréd Életműdíjat vehetett át Baráth Etele

Kajak-kenu
2026.05.29. 13:30

Evezés: vegyes érzések az U19-es Eb után

Utánpótlássport
2026.05.27. 09:05

Evezés: ötödik helyek az U19-es Európa-bajnokságról

Utánpótlássport
2026.05.24. 19:30

Evezés: nyolc magyar indulóval kezdődik az U19-es Eb

Utánpótlássport
2026.05.22. 09:06

Kajak-kenu: csütörtökön Brandenburgban kezdődik az újabb világkupa

Kajak-kenu
2026.05.13. 10:30

Nem tartott bizalmi szavazást a Magyar Kajak-kenu Szövetség közgyűlése Schmidt Gábor elnökkel szemben

Kajak-kenu
2026.04.30. 13:50

A kajak-kenu szövetség elnöksége elutasította a bizalmi szavazást, kiáll Schmidt Gábor mellett

Kajak-kenu
2026.04.22. 19:48
Ezek is érdekelhetik