Kerékpár: Árvai a KSI-nél folytatja - immár edzőként

2009.03.05. 01:35
Címkék
Márciustól a KSI SE sportolóit oktatja a tavaly még a P-NÍVÓ-Betonexpressz 2000-Corratec színeiben hegyi bajnoki címet szerző versenyző, Árvai Attila. A kerékpársportban az ország második legtöbb felnőtt magyar bajnoki aranyával büszkélkedő bringás a közelmúltban megvédett szakedzői diplomáját a jövőben az utánpótlás-nevelésben fogja kamatoztatni.
Az idén 35 esztendős kerekes hosszú időn keresztül volt tagja a felnőttválogatottnak, részt vett több világbajnokságon és pálya világkupán is. Svájcban, 2003-ban az erősségüket tekintve „fejlődő nemzeteknek” rendezett „B” pálya-világbajnokságon aranyéremmel zárt. Az 1800-as évek végétől nyilvántartott hazai bajnoki sorrendben a – Magyarországon alighanem rekordnak számító – több mint 100 felnőtt aranyat nyerő Pais Péter mögött csaknem félszáz legfényesebb medáliával jelenleg a második.Árvai 2008 őszén a Hungaroringen, a Go Fast! Nagydíj alkalmával győzelemmel búcsúzott az 1985-ben, a Központi Sportiskolában kezdődő aktív versenyzői pályafutásától. Közel két évtized után visszatért nevelőegyesületéhez, és a KSI-Schwinn-Csepel SE kerékpárosszakosztályban a Somogyi Miklós, Hazai György edzőpáros munkáját fogja kiegészíteni, a serdülő korosztály edzéseinek irányításával. Ezenkívül a hazai szövetség felkérésének eleget téve szakágvezetőként az utánpótlás pályaválogatott felkészülésének, versenyeztetésének is a koordinátora lesz.
Legfrissebb hírek

Cristiano Ronaldo megszerezte a vezetést Üzbegisztán ellen, Nuno Mendes duplázta meg az előnyt

Foci vb 2026
4 perce

Gasper Okorn: Úgy látom, jó úton járunk

Kosárlabda
5 perce

Elkezdődött a Portugália–Üzbegisztán csoportmérkőzés

Foci vb 2026
18 perce

Stollárék párosa negyeddöntős Eastbourne-ben

Tenisz
19 perce

Az ETO Petrással és Megyerivel is szerződést hosszabbított

Labdarúgó NB I
27 perce

Eddig négy csapat tudja, mikor játszik a 32 között

Foci vb 2026
29 perce

Vb 2026: Portugália–Üzbegisztán 2–0

Foci vb 2026
33 perce

Kenéz György: Megérkeztünk Montrealba, Horkai Gyuri pedig gratulált, hogy megnyertük az olimpiát

Vízilabda
39 perce
Ezek is érdekelhetik