Kerékpár: a kapitány szerint a jelenlegi szintet tartva kvalifikálnánk az olimpiára

2009.09.17. 15:23
Címkék
Hosszú évek munkájának eredményeképpen stabilizálódni látszik a legjobb magyar országúti bringások pozíciója a nemzetközi mezőnyben, hiszen 2008-hoz hasonlóan ismét három versenyzővel képviseltethetjük hazánkat a kerékpársport legfontosabb egynapos eseményén, a világbajnokság elit férfi mezőnyversenyén. A svájci Mendrisióban szeptember 27-én sorra kerülő 262 kilométeres futam előtt válogatottunk hátterével kapcsolatban pozitívan nyilatkozott Stubán Ferenc szövetségi kapitány.

Közel tíz éve, első és jelenleg egyetlen kontinentális profi csapatunk, a Betonexpressz 2000-Limonta révén kezdődött a hazai kerékpársportban a felfelé ívelő folyamat. Ennek eredményeképpen most arról beszélhetünk, hogy Magyarország stabil tagja a nemzetközi elitnek, tavaly nemzetként kvalifikáltunk a pekingi olimpiára, az Europe Tour versenysorozatban elért eredmények alapján pedig három fővel lehettünk ott az olaszországi világbajnokságon, s ugyanezt a sikert idén is sikerült megismételni.

A magyar válogatott szövetségi kapitánya és egyben a Betonexpressz 2000-Limonta sportigazgatója, Stubán Ferenc pozitív hangon értékelt a szeptember utolsó vasárnapján, több televíziós csatornán élő közvetítésben látható versenyt megelőzően: „A magyar kerékpársport nagy sikere, hogy jelenleg a világbajnoki mezőny stabil része vagyunk az elmúlt évek nehézségei után, ami egyben azt is jelenti, hogy ezt a szintet tartva a 2012-es londoni olimpiára is biztosan kijutnánk."

„Az elit férfi mezőnyversenyen a magyar bajnok Cziráki István, pekingi olimpikonunk, Kusztor Péter és Ivanics Gergely képviseli majd hazánkat. Czirákitól és Kusztortól szép eredmény lenne a verseny értékelhető befejezése. Ehhez tudni kell, hogy a világ élmezőnyével kell majd felvenniük a harcot, és minden idők egyik legnehezebb pályáján várhatóan a fél mezőny sem ússza meg a futamot körhátrány, illetve kiszólítás nélkül. Ivaniccsal meglepetésre készülünk. Az időfutamban a magyar bajnok Cador Rida és Madaras Zoltán indul, a 23 év alattiak futamában Lovassy Krisztián, Vígh Zoltán és Simon Balázs, az időfutamon pedig Fejes Gábor. Lovassyról tudni kell, hogy várakozáson felüli teljesítményt nyújtott a Betonexpressz 2000-Limonta csapatában, első évében és a 23 év alattiak valamennyi kvalifikációs pontját egymaga szerezte az Europe Tour sorozatban" – bizakodott a kapitány.

„Nagyon jólesik, hogy szövetségi és állami szinten is kezdik elismerni munkánkat, a Magyar Olimpiai Bizottság idén például jelentős részét fedezi világbajnoki részvételünknek. A vébé elit férfi mezőnyversenye többórás élő televíziós közvetítése a támogatóknak is értékes felület, így a külföldi szponzorok érdeklődése is megnőtt, például a napokban kaptuk meg az egyedileg készített, nemzeti színű Mata kerékpárokat, a jelenlegi csúcstechnikával felszerelve."

Legfrissebb hírek

Neymar a visszatéréséről beszélt

Foci vb 2026
2 perce

Ötvenkilenc évesen is folytatja a játékot a japán futball legendája

Minden más foci
2 perce

Szakadék szélén a dél-amerikaiak, a németek a hibátlan csoportkört, az afrikaiak a 2. helyet célozhatják meg

Foci vb 2026
5 perce

Kovács Róbert: Már nincs biztos győzelem

Vízilabda
36 perce

F1: hőségriadó az Osztrák Nagydíjon

F1
38 perce

Balaton-átúszás: különleges intézkedések az alacsony vízállás miatt

Egyéb egyéni
44 perce

Csapatot vált a kétszeres MotoGP-bajnok

Egyéb autó-motor
50 perce

Két magyar edző írta a klub történelmét – a mexikói Pumas különleges otthonában jártunk

Foci vb 2026
54 perce
Ezek is érdekelhetik