Kerékpár: Veres Ádám és Kenyó Anita lett az Omnium ob-első

MTI MTIMTI MTI
2010.09.04. 20:23
Címkék
Veres Ádám és Kenyó Anita nyerte meg szombaton a Millenárison rendezett Omnium kerékpáros országos bajnokságot.

Az Omnium szabályai szerint egykörös, továbbá 500 méteres, majd ötkörös sprintet, selejtező versenyt (minden körben kiáll a célvonalon utolsóként áthaladó kerékpáros) és pontversenyt rendeznek, s az öt szám összesített eredménye alapján hirdetnek bajnokot.

Veres úgy végzett az élen, hogy a négy számból hármat megnyert – az utolsót, a pontversenyt törölni kellett az eleredő eső miatt.

A nőknél csak három induló volt, ezért ők a 23 éven aluli korosztályos fiúkkal közös mezőnyben álltak rajthoz. Így fordulhatott elő, hogy Benácsi Szandra (Postás SE) 0 ponttal is bronzérmes lett.

KERÉKPÁR, OMNIUM OB 
FÉRFIAK
1. Veres Ádám (KSI)  45 pont
2. Szalontai Sándor (KSI) 33
3. Solymosi Márton (BVSC-Zugló) 33
NŐK
1. Kenyó Anita (BVSC-Zugló)  15 pont
2. Gyurján Adrienn (Giant Gyömrő) 6
3. Benácsi Szandra (Postás SE) 0

 

Legfrissebb hírek

Zlatko Dalic: Ha mi Anglia lennénk, nem adták volna meg Ghána gólját

Foci vb 2026
19 perce

Modric, mint a jó bor: Ghána ellen a mezőny legaktívabb tagja volt – statisztikák

Foci vb 2026
21 perce

A kiesés után lemondott Skócia szövetségi kapitánya

Foci vb 2026
38 perce

Jön a folytatás!

Foci vb 2026
40 perce

Az üzbégek vezetnek a félidőben, a kolumbiai–portugál mérkőzésen még nem esett gól

Foci vb 2026
55 perce

Elkezdődött a Kolumbia–Portugália és a Kongói DK–Üzbegisztán mérkőzés

Foci vb 2026
1 órája

Vb 2026: Kolumbia–Portugália 0–0

Foci vb 2026
2 órája

Vb 2026: Kongói DK–Üzbegisztán 2–1

Foci vb 2026
2 órája
Ezek is érdekelhetik