Borsodban melegítenek

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
2002.09.05. 21:51
Címkék
Görbicz Anita, az ETO válogatottja ôsszel is fôszerepre készül
Görbicz Anita, az ETO válogatottja ôsszel is fôszerepre készül
Görbicz Anita, az ETO válogatottja ôsszel is fôszerepre készül
Görbicz Anita, az ETO válogatottja ôsszel is fôszerepre készül
Görbicz Anita, az ETO válogatottja ôsszel is fôszerepre készül
Görbicz Anita, az ETO válogatottja ôsszel is fôszerepre készül
Már egy hét sincs vissza a kezdésig, szeptember 11-én eldördül a rajtpisztoly, kezdetét veszi a 2002–2003 évi bajnoki pontvadászat a női NB I-ben. Az elmúlt évi bajnokság bronzérmese, a Magyar Kupában négy közé jutott és EHF-kupában döntőig menetelő Győri Graboplast ETO július 15-én kezdte meg felkészülését az új szezonra.
"Felkészülésünk hasonló volt az elmúlt évihez – kezdte Vura József, a győri csapat mestere. – Sérülések, válogatottbeli elfoglaltságok miatt ezúttal is csak elvétve tudtunk valamennyi első csapatbeli kerettag játékosunk részvételével edzeni, tesztmérkőzéseket játszani. A válogatott kerettag játékosaink távollétét nem panaszként, csupán csak tényként említem, mivel büszkék vagyunk arra, hogy a Mocsai Lajos által irányított felnőttkeretnek, valamint a finnországi Európa-bajnokságon ezüstérmet szerzett juniorválogatottnak öszszesen tizenegy játékost adhattunk. Ez ugyanis a mi munkánkat is dicséri. Egyébként is nagyon jó volt az együttműködésünk a juniorok kapitányával, Kovács Péterrel, aki segítőkésznek bizonyult, és kérésünkre több ízben is rendelkezésünkre bocsátotta egy-két játékosunkat. Így csak az Arany Liga helyosztóin kényszerültünk ifjúsági-serdülő vegyes csapattal kiállni. Munkánkat zavarta az is, hogy Ana Dokics, Köbli Anett, Mehlmann Ibolya és Jókai Nóra sérülés miatt hosszabb-rövidebb időre kiesett a munkából. A tervezett edzésmunkát ennek ellenére elvégeztük, több mérkőzést is játszottunk, így a szlovák Inter Bratislava és a Vác ellen, továbbá részt vettünk az ebben az évben útjára indított Arany Liga nemzetközi tornán, és ezek mind hatékonyan segítették a bajnokságra való felkészülésünket.”
A Graboplast ETO három játékosa (Lovász Zsuzsanna, Görbicz Anita és Kindl Gabriella) a felnőttválogatott e heti keddi és szerdai gyakorlásán vett részt.
Mehlmann Ibolya bokasérülése után a hét elején kezdhette meg a mozgást, így ő ezúttal nem ment el a nemzeti együttes összetartására, hanem hazai környezetben végzett könnyített edzéseket.
Aztán a válogatottak is csatlakoztak klubtársaikhoz, szeptember 5-én négynapos edzőtáborozásra Tiszaújvárosba indult a Rába-parti együttes. A szakvezető örömére a sérültek felépültek, így a bajnoki rajt előtt valamennyi kerettag részvételével dolgozhat a csapat. "Felkészülésünket ideális körülmények között fejezzük be Tiszaújvárosban, ahová tizenhét játékossal utaztunk – mondta a győriek vezetőedzője. – A csapat törzsgárdájához csatlakoznak a legtehetségesebb fiatalok, így az Európa-bajnoki ezüstérmet szerzett juniorválogatottak, Petróczi Viktória, Herr Orsolya, Bódi Bernadett, Szórádi Katalin és a kontinenstalálkozó All Star csapatába is beválogatott Mörtel Renáta.”
Tiszaújvárosban a napi edzések mellett szeptember 6-án pénteken két ízben is megmérkőzik a Graboplast ETO a DVSC-Valdor csapatával. A két együttes itt próbálhatja ki magát utoljára a rajt előtt.
A győriek még a borsodi település sportcentrumában töltik a hétvégét, ahonnan vasárnap este térnek haza, szerdán pedig jól megszokott otthonukban, a Magvassy Sportcsarnokban kezdik meg bajnoki szereplésüket az újonc Pécs ellen.
Legfrissebb hírek

Indul a kiesési szakasz a vb-n: erejükben és gyorsaságukban is bízhatnak a kanadaiak Dél-Afrika ellen

Foci vb 2026
10 perce

Öttusa-vk-döntő: Guzi Blanka 4., Erdős Rita 7. helyen ért célba a fináléban

Egyéb egyéni
24 perce

Vb 2026: „Semmit sem tudok Boszniáról, és nem is akarok” – botrány lett belőle

Foci vb 2026
36 perce

Az uruguayi és a mexikói futballról, az ETO új vezetőedzőjéről – egy Mexikóben dolgozó uruguayi edző szemszögéből

Foci vb 2026
1 órája

„Életem egyik legrosszabb napja ez” – de Nico Williams nem adja fel

Foci vb 2026
1 órája

Országúti kerékpáros ob: Zsankó Petra az időfutam után a mezőnyversenyben is győzött

Kerékpár
1 órája

Gólszerző testvérpár

Foci vb 2026
1 órája

A Club Necaxa kispadjáról: ezért más Uruguay és Mexikó futballja

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik