Esztergom, a mosoly városa

B. A.B. A.
2002.09.29. 22:37
Címkék
Nagy napokat él át mostanság az esztergomi női csapat. Laurencz László tanítványai hat forduló után minden előzetes várakozást felülmúlva szerepelnek, így a Duna-parti városban valóságos kézilabda-láz tombol. Vasárnap délelőtt a Kőbánya Spartacus Kőér utcai otthonában több, mint kétszázan szurkoltak Veszeliéknek, s hosszú percekig ünnepelték az elmúlt bajnokságban még kiesés ellen küzdő csapatot. A második idegenbeli győzelem után, a másodedző, Szopóczy Brigitta lakásán ünnepeltek a játékosok, Laurencz mester nélkül. "Hívtak engem is a lányok, ám nem akartam elmenni – mondja a sok nagy csatát megélt szakember. – Régi tapasztalatom, hogy az edző jelenlétében nem tudnak úgy feloldódni a lányok, meg aztán látnak engem eleget a hétköznapokon. A Szpari elleni meccs előtt a fél csapat harmincnyolc fokos lázzal feküdt otthon. Ezért is mondtam el a kezdés előtt, hogy az egészségesek most emberségből is vizsgáznak, megmutathatják, hogy tudják pótolni a hiányzókat.”A sikersorozat eredménye, hogy Esztergom lakossága a csapat mellé állt, s most olyan emberek is törzsszurkolónak számítanak, akik néhány éve még "hencet” kiáltottak ha véletlenül kézilabda meccsre tévedtek. Családok járnak együtt mérkőzésekre, három generáció szurkol egymás mellett (sportszerűen) a lelátón. "Csodálatos az emberek lelkesedése, ilyenkor érezhetjük, hogy érdemes dolgozni – mondja Laurencz László. – Látom a játékosokon is, hogy élvezik a szeretetet, ünnepnap számukra a mérkőzés, hiszen látják a munkájuk értelmét. Pedig a körülmények cseppet sem ideálisak. Egy iskolai tornateremben játszunk, s örülünk ha edzéslehetőséghez jut a csapat. Nem véletlen, hogy aláírásgyűjtés kezdődött a városban, egy sportcentrum feléépítéséért.”Jelen állás szerint komoly annak az esélye, hogy a bajnoki rájátszásban ezúttal nem a bentmaradásért küzd majd az együttes, hanem az elit tagjaival együtt az első hat hely valamelyikéért. "A célunk egyértelmű: minél több meccset meg akarunk nyerni – így Laurencz. – Nem beszélünk felsőházról, nem akarunk terheket rakni a lányok vállára. A vezetés is józanul értékeli az eredményeket, mint ahogy a tavalyi szerényebb produkciót is helyén kezelte. Az alapvető kritérium, hogy ne az utolsó pillanatban szerezzük meg az NB I-ben maradáshoz szükséges pontokat, s minél több emberrel megszerettessük a kézilabdát. A város vezetőit sikerült magunk mellé állítani, ám a sikerek talán segítenek, hogy még több támogatót találjunk. Hogy a jövőben is sikerüljön örömet szerezni!”
Legfrissebb hírek

Hat meccs, egy tripla, két dupla – a 16. vb-játéknap 19 gólja egy helyen

Foci vb 2026
8 perce

A zöld-fokiak kapitánya: Kis ország vagyunk, de semmi sem lehetetlen

Foci vb 2026
10 perce

Amerika pite: a világ legjobb játékosa és az aranylabdás is Franciaországnál – vb-kibeszélő, 16. nap

Foci vb 2026
17 perce

Vb 2026: kilenc párosítás hivatalos – mutatjuk az ágrajzot és a harmadikok helyzetét

Foci vb 2026
19 perce

Betlehem Dávid: Eddig még csak Pogány Induló-koncerten voltam itt

Úszás
34 perce

Új lehetőségek nyílnak a fiatal tehetséges sportolók előtt

Egyéb egyéni
1 órája

Statisztikák: Lukaku és De Bruyne is rekordot döntött

Foci vb 2026
1 órája

Belgium csoportelső lett, Egyiptom nem bírt Iránnal

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik