Magyar–horvát női avatómeccs

HAVASRÉTI BÉLAHAVASRÉTI BÉLA
2002.10.17. 22:10
Címkék
Szvetlana Kitics nem örül az ETO-nak

A Zseljezsnicsar Narodno Grijanje (a szó szerinti fordítás: vasutas nemzeti fûtés) nôi kézilabdacsapatának vezetôsége nagyon csalódottan fogadta a szerdai KEK-sorsolás eredményét. A bosnyák média szerint a legerôsebb ellenfelet kapta Szvetlana Kitics, a hajdani szuperklasszis együttese. A még ma is szenzációs formában levô, 42 éves edzônôrôl tudni kell, hogy talán még ebben az évadban is fog játszani a Szarajevó külvárosában, Hadzsicsiben mûködô csapatban. Kitics, akit 1988-ban a világ legjobbjának választottak az IHF akkor elôször kiírt szavazásán, elmondta: „Ha választani kellett volna, melyik csapatot akarjuk elkerülni, akkor a Gyôri Graboplastot jelöltem volna meg. A magyar nôi kézilabda fejlôdött legjobban az elmúlt évtizedben, és ezért szinte reménytelen a helyzetünk. A Gyôr tavaly az EHF-kupa döntôjében játszott, és az Ikasttól kapott ki. Nincs más választásunk, mint harcolni, aztán lesz, ami lesz.”
A Zseljezsnicsar az 1999–2000-es idényben már játszott a Gyôr ellen és mindkétszer kikapott (48–12, 33–13). Most a bosnyák csapat valamivel erôsebb, de a jelek szerint szinte esélytelen a Graboplasttal szemben – írja tudósítónk, Heka László.
Szvetlana Kitics nem örül az ETO-nak

A Zseljezsnicsar Narodno Grijanje (a szó szerinti fordítás: vasutas nemzeti fûtés) nôi kézilabdacsapatának vezetôsége nagyon csalódottan fogadta a szerdai KEK-sorsolás eredményét. A bosnyák média szerint a legerôsebb ellenfelet kapta Szvetlana Kitics, a hajdani szuperklasszis együttese. A még ma is szenzációs formában levô, 42 éves edzônôrôl tudni kell, hogy talán még ebben az évadban is fog játszani a Szarajevó külvárosában, Hadzsicsiben mûködô csapatban. Kitics, akit 1988-ban a világ legjobbjának választottak az IHF akkor elôször kiírt szavazásán, elmondta: „Ha választani kellett volna, melyik csapatot akarjuk elkerülni, akkor a Gyôri Graboplastot jelöltem volna meg. A magyar nôi kézilabda fejlôdött legjobban az elmúlt évtizedben, és ezért szinte reménytelen a helyzetünk. A Gyôr tavaly az EHF-kupa döntôjében játszott, és az Ikasttól kapott ki. Nincs más választásunk, mint harcolni, aztán lesz, ami lesz.”
A Zseljezsnicsar az 1999–2000-es idényben már játszott a Gyôr ellen és mindkétszer kikapott (48–12, 33–13). Most a bosnyák csapat valamivel erôsebb, de a jelek szerint szinte esélytelen a Graboplasttal szemben – írja tudósítónk, Heka László.
Új, korszerű, remek sportlétesítménynyel gazdagodott Győr csütörtökön, amikor átadták a Mosoni-Duna partján fekvő, a Széchenyi István Egyetem területén épített új sportcsarnokot.
A csodálatos létesítmény eredetileg a 2001. július 29. és augusztus 11. között megrendezett 13. női junior kézilabda-vb-nek lett volna az egyik helyszíne. Azonban a közbeszerzési pályázat többszöri eredménytelensége miatt a tervezett időre nem készülhetett el, sőt, a vb rajtjáig a munkálatok még el sem kezdődtek. Ezért a felújított Magvassy-csarnok mellett Pápa adott otthont a juniorok küzdelmeinek. Aztán – végre – a sokadik közbeszerzési pályázat már eredménnyel végződött, és a győztes Integrál-Holding Rt. hozzáláthatott a munkálatokhoz. És a tíz és fél hónapon át tartó, összehangolt, remek munka után az egyetemi tömbben immár áll a város új büszkesége, az egyetemi sportcsarnok.
Az 5300 négyzetméter beépítésű, 30x56 méter alapterületű, több mint kétszáz helyiséget magában foglaló, 3000 néző befogadására alkalmas sportcsarnok 1.45 milliárd forintba került. A költségek jelentős részét, 1.2 milliárd forintot a városi önkormányzat állta. A létesítmény neve szerint a Széchenyi István Egyetemé, de azt a város és annak polgárai is magukénak vallhatják, mivel számos sport- és kulturális rendezvénynek lehet ez a helyszíne.
A sportkedvelő nézők november 15-én léphetnek be először az új létesítménybe az itt megrendezendő Magyarország–Horvátország női Eb-felkészülési mérkőzésre. Az is biztos, hogy az új csarnok ad otthont a 2004-es egyetemi és főiskolai asztalitenisz-világbajnokságnak.
Az avatási ünnepség keretében dr. Frenkl Róbert, a Magyar Egyetemi és Főiskolai Sportszövetség elnöke adta át a szervezet által adományozott életműdíjat Kuti József egyetemi docensnek, a Széchenyi Egyetemi SE elnökének. Kuti Jószef alapító tagja és azóta is elnöke a Széchenyi István Egyetemi SE elődjének, a KTMF SC-nek.
Legfrissebb hírek

Evezős vk: a magyarok közül Pétervári-Molnár Bendegúz végzett a legelőkelőbb helyen Luzernben

Egyéb egyéni
2 perce

Az egekbe szöktek a jegyárak a portugálok és a horvátok torontói mérkőzésére

Foci vb 2026
4 perce

Triatlon: magyar dupla dupla a tiszaújvárosi junior Európa-kupán!

Egyéb egyéni
18 perce

Huszonkét év után először japán győzelem a MotoGP-ben, Martín a vb élére állt

Egyéb autó-motor
23 perce

Vb 2026: nem engedték be Amerikába az egyik legismertebb szurkolót

Foci vb 2026
39 perce

Becsület, sportszerűség, köszönet – megint hagytak levelet az öltözőben az irániak

Foci vb 2026
48 perce

Ha június 28. és futball-vb, akkor mesterötös, aranygól és az egyetlen Puskás-díjas vb-bomba

Foci vb 2026
50 perce

A kanadaiak tanultak a hibáikból

Foci vb 2026
59 perce
Ezek is érdekelhetik