Női európai kupák: A Lipcse villámlátogatása

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2003.01.10. 22:12
Címkék
A női európai kupákban még álló öt magyar klubcsapat közül csak négy lép pályára a hét végén, mivel a Dunaferr két idegenbeli összecsapáson már kiharcolta az EHF-kupa-nyolcaddöntőbe jutást a svájci Nottwill ellen. Ugyanez lesz a célja szombaton hazai pályán a Cornexi-Alcoának, amely 2827-re kapott ki az osztrák Wienerneustadttal vívott párharca első mérkőzésén, valamint idegenben a DVSC-Valdornak, amely hétgólos (2431) hátrányban, szerény reményekkel várja a görög Artasszal vívandó visszavágót. A KEK-ben a Győri Graboplast itthon 4121-re győzött a bosnyák Zseljeznyicsarral szemben, s gyakorlatilag a tizenhatba jutott, legfeljebb edz egyet szombaton Szarajevóban.
A BL-ben a Herz-FTC bravúros oslói győzelemmel (33–31) kezdte a csoportküzdelmeket, amelyeknek a második fordulójában vasárnap (18 óra, tv: M2) a német HC Leipziget fogadja. Maglódi Lajos szakosztály-igazgató elmondta, hogy még kapható belépő a találkozóra, de a jegyek zöme elővételben elkelt. "A németek vasárnap különgéppel jönnek, és a mérkőzés után azonnal haza is repülnek – mondta Németh András edző. – Fel tudtunk készülni a taktikájukból, mert kaptunk videofelvételeket a napokban játszott mérkőzéseikről. Nagyon komolyan kell vennünk a találkozót, nem téveszthet meg bennünket, hogy a két-három ügyes játékossal rendelkező Lipcse az első fordulóban otthon kikapott hat góllal a dán Viborgtól. Ugyanakkor túl nagy meglepetést nem okozhat a játéka. Erőssége a gól utáni gyors középkezdés, és remélem, ezt sokat gyakorolhatja vasárnap.”A győriek, akiket még pénteken is a szerdán Esztergomban elszenvedett kínos vereség nyomasztott, óriási előnyük birtokában nyugodtan indulhattak Szarajevóba, ám a horvát határon meggyűlt a bajuk, mert a zord időjárás miatt a buszukat nem akarták beengedni az országba, amelyen át vezet az út Bosznia-Hercegovinába. Ám Miskolczi Imre, a Pécsi Pikker tulajdonosa segített, és –Vanyus Attila győri klubelnök téjékoztatása szerint – az ő közreműködésének és kapcsolatainak köszönhetően kivételt tettek a Graboplast ETO együttesével. "Fájdalmas, de megérdemelt vereséget szenvedtünk, melynek okát részben abban látom, hogy vendéglátóink sokkal lelkesebben játszottak, jobban akarták a győzelmet – mondta az elnök. – Ezzel szemben a mieink fásultan bóklásztak a pályán. Érdekességként említem meg, hogy a talákozónak akadt egy vitatható, kritikus pillanata. A hajrában egygólos hazai vezetésnél az egyik esztergomi játékos a kapunk közelében padlóra került. Mi támadtunk, gólhelyzetbe kerültünk, mikor Laurencz László, a hazaiak edzője beszaladt a játéktérre. Ezért kétperces kiállítás járt volna, de a csapatát góltól megmentő, tapasztalt mester megúszta egy sárga lappal. Ezért nem óvhatunk, mert szerintem nem műhiba, csupán játékvezetői tévedés történt.” Borongós hangulatban értékelte a vereséget a csapat mestere, Vura József is: "Meglátszott, hogy az esztergomiak a bajnoki szünetben együtt maradtak, s jobban felkészülhettek a találkozóra, valamint nekünk több kulcsemberünk gyenge napot fogott ki.”Múlt vasárnap Debrecenben méretes pofonba szaladt bele a DVSC–Valdor csapata. Aztán Komáromi Ákos tanítványai szerdán a Spartacus otthonában lejátszott bajnoki meccsen (21–21) már sokkal jobb teljesítményt nyújtottak, s a fővárosban töltött éjszaka után csütörtökön repültek Görögországba, ahol a hazai viszonyokhoz képest remek idő (plusz 16 fok) fogadta őket. A DVSC vezetőedzője a szombati visszavágón nem számíthat a csapat egyik kulcsemberére, az irányító Rácz Emesére, aki a Kőér utcai meccsen sérült meg, s nem is utazott el a többiekkel. "Bízom benne, hogy Emese sérülése nem súlyos, és néhány hét múlva már számíthatok rá – mondta Komáromi Ákos. – Úgy érzem, a lányok kezdenek kilábalni a hullámvölgyből.”A Cornexi-Alcoa edzője, Zsiga Gyula roppant bizakodóan várta a visszavágót. "Tudom, hogy még a sérült Németh Helga és Siti Bea nélkül is sokkal többre képes a csapatom, mint amit az első mérkőzésen mutatott – mondta. – Pedig Bécsújhelyen is végig vezetett, és csak az utolsó perc kis kihagyása miatt kapott ki. Azt mondtam a lányoknak, akik között újra szerepel az első mérkőzés idején betegeskedő Tóth Mária, hogy nekik nem Németh és Siti stílusában, hanem a sajátjukban kell kézilabdázniuk. Ellenfelünk nem tud többet, mint amit az első találkozón mutatott, mi viszont igen.”
Legfrissebb hírek

Mindkét kapitány örül, hogy nem 0–0, hanem 3–3 lett az algériai–osztrák csata

Foci vb 2026
6 perce

Vb 2026: Afrika a nagy nyertese, Ázsia a legnagyobb vesztese a 48 csapatos csoportkörnek

Foci vb 2026
10 perce

A Honvéd villogott a hibátlan FTC mellett – vízilabda-idényértékelő

Vízilabda
24 perce

Asztalitenisz: András Csaba bravúros győzelem után főtáblás az amerikai Grand Smash-en

Egyéb egyéni
37 perce

Pongó Máté: Vissza kell hoznunk a szurkolókat az egerszegi csarnokba!

Kosárlabda
1 órája

„Eladtuk a tevénket ezekért a jegyekért”

Foci vb 2026
1 órája

Rovnyai János: Életem nagy bulija volt az Eb-döntő!

Birkózás
1 órája

Cselgáncs: hétfőn kezdődik az ifjúsági Eb a Kanári-szigeteken

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik